Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gdzie w Warszawie po pomoc?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Kampania Społeczna Dzieciństwo bez przemocy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malina



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 1

PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 13:04    Temat postu: Gdzie w Warszawie po pomoc? Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, gdzie w Warszawie można się skonsultować z jakimś specjalistą: psychologiem, czy psychiatrą dziecięcym.
Niepokoję się zachowaniem swojego synka. Ma 4 lata i wciąż dostaje okropnych ataków histerii; krzyczy. Ba! Wrzeszczy, robi się cały spocony, rzuca się na ziemię, zdarzało mu się też wymiotować z płaczu, czy dostawać bezdechu.
Jestem tym już wykończona. Nie mam pomysłu jak sprawić by synek się uspokajał?
Nie chcę dawać mu klapsów, choć powiem szczerze, czasem wyobrażam sobie, że daję mu solidnego klapa. Wtedy, przynajmniej miałby powód do takich histerii.. Podzielcie się swymi doświadczeniami...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Małgorzatac



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2

PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 14:32    Temat postu: niestety Odpowiedz z cytatem

Mój syn ma 5lat i z tego co piszesz myślę że repertuar zachowań jest podobny. Mi niestety zdarza się wykorzystać siłę klapsa:( Na ataki histerii staram się nie reagować, chyba, ze przekroczone zostaną wszelkie granice. Tez myślałam o jakiejś pomocy, ale czasem to czuję tylko bezsilność i wydaje mi się że nic nie pomoże...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam


Jeśli chodzi o Warszawę to można się zwrócić, poniżej podaję dane tele-adresowe. Zapytać i powinni podać właściwą informację odnośnie psychologa, terapeuty w związku z dzieckiem

Arrow Centrum Dziecka i Rodziny
ul. Walecznych 59
03-926 Warszawa
tel./ fax: +48 22 616 16 69, +48 22 672 65 86
e-mail: walecznych@fdn.pl[/b]
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R


Ostatnio zmieniony przez maras dnia Sro Sie 26, 2009 22:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FDN-pp



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 9

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zachęcamy do skorzystania ze spotkań edukacyjnych w Praskim Centrum dziecka i Rodziny im. Aliny Margolis Edelman przy ul. Walecznych 59, oraz z konsultacji indywidualnych. Pracujemy od poniedziałku do piątku (od 9-17 we wtorki i czwartki do 1Cool. Dysponujemy specjalistami w zakresie pracy z dziećmi i chętnie Paniom pomożemy. Proszę wcześniej zadzwonić i umówić się w sekretariacie tel: 22 616 16 69


Zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą na stronie www.pomagajmyrazem.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 09, 2009 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ale na Walecznych sa organizowane spotkania dla dzieci do lat 3.

Są jednak psychologowie w przedszkolach na ogól dochodzacy z PPP /Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna/ i tam na pewno można znaleźć pomoc. Organizowane sa w Poradniach warsztaty dla rodziców.
Fajne to jest i bardzo pomocne przy takich problemach.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FDN-pp



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 9

PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Praskim Centrum Dziecka i Rodziny obecnie odbywa się cykl spotkań dla rodziców przedszkolaków z terenu Pragi Południe w ramach kampanii "Dzieciństwo bez przemocy".
Najbliższy temat spotkania to:
"Związki przyczynowo-skutkowe, czyli nauka konsekwencji w naszym domu"
w dn. 2 grudnia w godz. 17-19:30
Kolejny to;
"Jak mądrze ułatwiać dziecku granice" w dn. 16 grudnia


Poza tym jest tez możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnych. Pomoc jest jak najbardziej dla dzieci powyżej 3 roku życia, niestety ograniczeniem jest rejonizacja: Praga Południe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emka



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 1

PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Lulka"]Tak, ale na Walecznych sa organizowane spotkania dla dzieci do lat 3.

Rzeczywiście, Program Dobry Rodzic - Dobry Start jest skierowany przede wszystkim do rodziców dzieci w wieku od 0 do 3 lat, ale jest jeszcze Program Praski, gdzie nie ma określonej grupy wiekowej. Poza tym, jestem pewna, że jeśli zgłosi się rodzic potrzebujący konsultacji z psychologiem, na pewno nie zostanie odprawiony z kwitkiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda
Fundacja ma w swoich szeregach wielu dobrych specjalistów.
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Kampania Społeczna Dzieciństwo bez przemocy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group