Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dalej kocham
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj

Masz możliwość złożenia zawiadomienia o przestępstwie bezpośrednio w jednostce policji lub pisemnie do prokuratury rejonowej. Nikt nie ma prawa Cię krzywdzić.
Także masz możliwość udania się do dzielnicowego w tej sprawie.

Bardzo ważne - jeśli będzie jakaś awantura w domu masz pełne prawo powidomić telefonicznie policję . Exclamation

Wspominasz o wstydzie a czy wstydem będzie jak stracisz zdrowie przez te pobicia ? To nie jest wstyd tylko odwaga i konsekwencja jak udasz się do lekarza oraz dbanie o swoje życie i zdrowie. Twoje zdrowie jest najważniejsze.
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sylwiapeczak



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 23
Skąd: opole

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sonia natychmiast musisz z nim zrobić porządek ,jakbym wiedziała gdzie mieszkasz zaraz bym do ciebie przyjechała .Musisz zbierać dowody!.Nie patrz na nikogo ,ludzie ci wszyscy co tak na ciebie patrza nie znaja sytuacji a nawet jakby to niech sie walą ,nie patrz na nikogo ,DZIEWCZYNO ratuj siebie i dziecko a z tym katem trzeba zrobić porządek Sonia myśl !!!!! Dopóki jeszcze możesz bo potem może być zapóżno .Nikt za ciebie nie podejmie decyzji i nie zmusi cie do tego byś zaczeła myśleć Sonia bierz sie w garść .Zobaczysz wszystko się ułoży !Pisz do nas i działaj Bardzo Cię Proszę ,cholera jasna jestem wsciekła na gnoja co sie na tm świecie dzieje ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sonia79



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 32

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyszedł na zakupy więc mam chwilkę.Dziś rano wielka skrucha i przepraszanie tylko z tym,że to ja go sprowokowałam swoimi słowami,absurd.W poniedziałek pojadę do rodzinnego po zaświdczenie o obrażeniach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwiapeczak



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 23
Skąd: opole

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rób Sonia naprawde coś z tm ,tak jes zawsze że oni przepraszają a za jakiś czas będzie powtórka ale może tym razem być gorzej !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sonia79



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 32

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem sylwiapiaczek i chcem.PSZYSZEDŁ i dostałam wielki bukiet róż,co za obłuda,tym chciał mi zamknąaać dziub.Jestem teraz tu i próbuję się nie wychylać,nie sprowokować,najlepiej się schować.Każdy szelest mnie paraliżuje.Będę szła swoją drogą póki co,wizyta u rodzinnego i u psychiatry aby pomógł mi wyrwać się z niemocy którą noszę w sobię,abym mogła robić coś więcej.JAK MAM WYJŚĆ DO LUDZI Z TWARZĄ CAŁĄ OBITĄ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sonia79



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 32

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sylwia jeżeli tak mogę bo w stresie i pogoni nie wychodzi Dziękuje za to ,że jesteś i nie krytykujesz.BARDZO
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwiapeczak



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 23
Skąd: opole

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma problemu soniu ,przejdzimy przez to razem i damy rade ,zobaczysz tylko ty musisz sie nie poddawać i być silna ,wiem ,wiem trudne ale do zrobienia .Pisz jak coś jestem cały czas obok Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pyza73



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 64
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, Soniu. Przerażające jest to, co piszesz. Ogromnie Ci współczuję.
Olej , że ludzie będą się gapić na Twoją poobijaną twarz, że na pogotowiu znów się będą gapić a może nawet robić jakieś głupie komentarze. Ty walczysz o życie!!! Durne spojrzenia innych nic nie znaczą!!! Co z tego, pogapią się, a potem znajdą inny powód do plotek. Co z tego, że znów widzieli radiowóz pod domem? To nie Twój wstyd, nie Twoja wina!!! Ty masz prawo się bronić i domagać pomocy od służb, które są do tego stworzone!!!
Bardzo dobrze, ze idziesz do psychiatry, mi prochy pomogły, pozwoliły wyleźć z marazmu i totalnej niemocy, wróciły chęć do życia i walki, choć trochę usunęły wszechobecny lęk. Małymi kroczkami idziesz chyba w dobrym kierunku Smile Nie każdy potrafi działać szybko i radykalnie, a na pewno nie ofiara przemocy.
Będę o Tobie myślała Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstyd... chcesz się wstydzić?
Bo w mojej ocenie to on się powinien wstydzic jak cholera a nie ty......
Czemu ty masz się wstydzić? To nie wstyd pokazać co się dzieje- to konieczność aby zacząc myslec o sobie.
Kiedy ostatnio myślałaś o sobie i zrobiłaś cos dla siebie?

Pozdrawiam- Ola
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sonia79



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 32

PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaświadczenie już mam,wizyta u psychiatry 4luty.Doskonale wiem,że to on powinien się wstydzić tylko,że mentalnośću nas ciągle jest jaka jest,choć nie chcem generalizować.Ciągle sobie powtarzam olej ludzkie spojrzenia i języki tylko trudno wykonać.Pozdrawiam Was mocno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie..... "co ludzie powiedzą"..... komu w tym momencie oddajesz władzę nad swoim życiem ? Innym ludziom i ich opinii.... oni mają decydować o tym kim jesteś, jak się zachowujesz i co robisz?
Przecież masz mózg, korzystasz z niego...
przestałaś mysleć o sobie moja droga i czas najwyższy zacząć stawiać siebie na 1 miejscu i odzyskać utracony ster. To twoje zycie maleńka i tylko ty masz wpływ na to co się dzieje dookoła ciebie. Ty dokonujesz wyborów które sprawiają że masz takie zycie na jakie pozwalasz.


gdybyś tylko mogła....... co bys chciała?Smile
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co w wypowiedziach Wild odebrałaś wcześniej jako atak na siebie atakiem nie byłoSmile Czasem potrzeba kopniaka aby zacząć myśleć i nie tracić energii na użalanie się nad sobą. Aby spojrzeć z dystansu ..... spójrz na swoje obecne życie oczami Wild np.....bez emocji które teraz ci towarzyszą..... spójrz na swoją sytuację jak by to nie chodziło o ciebie ale o jakąś inną dziewczynę. Jakby to ona opisała ci swoją historię a ty miałabyś jej pomóc...... pogłaskałabyś ją po głowce? Czy też otworzyła byś jej oczy pokazując wszystko to co jest zepsute?SmileSmile

Pomyśl........
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sonia79



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 32

PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie użalam się nad sobą,jak już wcześniej wspomniałam wiem też co powinnam zrobić,mój mózg też pracuje cały czas nad tym wszystkim jak nakręcona i już nieco zdarta płyta.Ola pytałaś co bym chciała?Właśnie wyłączyć go choć na godzinę,pomyśleć o czymś innym,nie analizować,nie odtwarzać.Tylko,niestety samo chcieć to nie znaczy móc.
A w domu jak to zawsze po burzy cisza,chwila wytchnienia.Jutro przyjeżdża do mnie komisja lekarska w sprawie nogi,a w por.ortop.lekarz mówi o następnym składaniu nogi,nie zrasta się,dał mi jeszcze 4tygodnie i zobaczymy.Kolejna operacja oznacza kolejne dochodzenie do stanu używalności,a to z kolei dalej cztery ściany.Tylko proszę znowu nie myśleć,że się nad sobą użalam.Po prostu opowiadam kawałek swojego życia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opowiedz kawałek swojego przyszłego życia....
jeśli potrafisz sobie go wyobrazić....

coś dobtego w przyszłości?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodaj to tego właśnie to co byś chciała jakbyś mogła.... wyobraź sobie tą przyszłośc wg własnych "chcę" Jak widzisz swoją najbardziej fajną przyszłość jaką tylko sobie możesz wyobrazić?

Smile
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group