Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nadzieja dla ofiar przemocy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiem za siebie jak uważam

Jak dobrze wiesz jest wiele instytucji, organizacji, stowarzyszeń...które oprócz szumu medialnego, manifestacji nic więcej nie robią nie wspominając już o czymś tak dla nich nieistotnym jak i co zrobić aby było lepiej w danym aspekcie, przepisie...

Zamisat krzyczeć, stawiać jakieś punkty roszczeniowe, potykać się podczas konferencji na których są tylko pytania bądz jakieś pięknie brzmiące zdania - odnoszące się tak naprawdę do pustki. Można pomyśleć nad szkoleniem, profilaktyką, prewencją poczyanąc od różnych pracowników instytucji pomagających przez służby mundurowe a kończąc na prokuratorach i sędziach...

Wyobrażmy sobie zgrupowanie mężczyzn lub kobiet z trąbkami, syrenami, transparentami pod sądem i jak... fajnie ? chyba wyłącznie dla prezesa danej instytucji która działa na rzecz mężczyzn/kobiet ale czy faktycznie działa...w/g mnie nie chyba ze ma akurat taki wizjonerski statut nastwiony często na zysk finansowy. Z całą stanowczościa nie poprę działalności wiecowo-manifestowej no zapomniał bym że od czasu do czasu piszą jakieś pięknie brzmiące postulaty nie mające dosłownie żadnego przełożenia na rzeczywistość.

Jestem osobą otwatą na dialog a nawet współpracę jednak do chwili obecnej żaden odpowiedzialny za taką instucję się nie raczył odezwać. Tak lepiej pokrzyczeć, coś napisać na transparencjie , wiecować... Potem przykryć to spotkaniem z jakimś posłem lub osobą medialną. Zastanówmy się czy takie spotkania coś zmieniają być może w bardzo minimalnym stopniu a przecież nie tędy droga.

Czas na zmianę poglądów, przekonań. Ponadto jeśli założeniem danej instytucji jest manifest i szum medialny. To im powiem czas pomyśleć szerszym horyzontem a do niektórych przewoniczących, prezesów - nie tylko własny koniec nosa się liczy i pełny portfel. Kto się nie zmenia bądz liczy na innych mówiąc nawet dosadniej jego działania są z góry nastawione na porażkę na każdej linii.

Reasumując
Jak zrobić aby dana kwestia byłą sprawniejsza, w jaki sposób...
Takie pytanie należy sobie postawić a nie krzyczeć i trąbić w "pusty puzon". Przyczyna , Przyzyna a nie opłakiwać skutki i szukać rozlanego mleka...


jak coś jestem do dyspozycji i otwarty na współpracę oraz szukanie wspólnych rozwiązań a takie są Exclamation .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maras napisał:
Odpowiem za siebie (...) jak coś jestem do dyspozycji i otwarty na współpracę oraz szukanie wspólnych rozwiązań a takie są Exclamation .

pozdrawiam

dziękuję za odpowiedź
ja nie reprezentuję żadnej instytucji, wyrażam tylko własne odczucia i przemyślenia, jestem daleki od nawoływania do akcji na pokaz czy czegoś podobnego
chodzi mi natomiast o budzenie świadomości, że od każdego i każdej z nas zależy więcej niż chcą nam wmówić wszyscy ci, którym zależy na tym byśmy nie myśleli i byśmy nie reagowali na rzeczywistość kształtowaną przez innych
to, jak będzie w przyszłości, zależy od naszego stosunku do każdego aspektu życia, od naszej postawy
staram się budzić ludzką wrażliwość i skłaniać do myślenia
wiem, że jesteś do dyspozycji, ja też jestem
szkolenia podnoszące jakość świadczonej pomocy przez pracowników instytucji pomocowych to znakomity pomysł
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem Mariusz wiem jednak w taki sposób jak Ty napisałeś powyżej wiele instytucji wyrażało a nawet nadal praktykują takie zachowania...


Więc coż pozstaje wyjść do tego zagadnienia i zająć się szkoleniami...
Wiesz Mariusz z tym wcale nie jest tak łatwo często tworzony jest mur znieczulenia z instytucji jednak nikt nie powiedział, że będzie łatwo.

Jeśli będzie jakieś szkolenie, konferencja na którą będę miał wpływ jesteś zaproszony jeśli będziesz chciał. Smile
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 5:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maras napisał:
wiem Mariusz wiem jednak w taki sposób jak Ty napisałeś powyżej wiele instytucji wyrażało a nawet nadal praktykują takie zachowania...


Więc coż pozstaje wyjść do tego zagadnienia i zająć się szkoleniami...
Wiesz Mariusz z tym wcale nie jest tak łatwo często tworzony jest mur znieczulenia z instytucji jednak nikt nie powiedział, że będzie łatwo.

Jeśli będzie jakieś szkolenie, konferencja na którą będę miał wpływ jesteś zaproszony jeśli będziesz chciał. Smile

proszę, wysyłaj mi na PW informacje, mam Córkę w Warszawie, może i Ona zechce skorzystać
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze będę Cię informował
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group