Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PRZEMOC PSYCHICZNA - SPRAWCĄ BRAT

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kassandra123



Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 2

PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 17:10    Temat postu: PRZEMOC PSYCHICZNA - SPRAWCĄ BRAT Odpowiedz z cytatem

Może to zabawne będzie dla niektórych, może dziwne. Moja rodzina raczej jest "porządna", lecz wiele było w niej kłótni (sama bez winy nie jestem).
Jestem najmłodsza z rodzeństwa, ale już w połowie studiów. Starsze rodzeństwo moje mieszka z nami, siostra, ktora zapowiadała się dobrze popełnila kilka błedów i nie radzi sobie w życiu, jest mimo wieku (starsza ode mnie dużo) zalezna od rodziców. Tym samym kieruje w moją stronę docinki i często sprawia mi przkrość, nawet bywa agresywna (ma wtedy takie oczy jak w jakimś obłędzie, ale mówi mi, że ja jestem "zła" czy "czarownica", ze ja "znam troche psychologie to manipuluje rodzicami" i takie tam). Ja reaguję jedynie płaczem.
Mój brat starszy był w policji kiedyś, ale ma wyrok za... pobicie jakiegoś chlopaka i go stamtąd wyrzucili (albo za zaniechanie, gdy jego koledzy bili?) Sama nie wiem za co, ale okres zawieszenia się już chyba skończył. Mieszka z nami teraz i wciaż mnie obraża. Kiedyś był dobrym dla mnie bratem, ale od czasu niepowodzen w jego pracy, wyroku, jest pełen agresji. Chciał mnie już uderzyć kilka razy, zawsze jakoś go przestraszylam policją albo ojcem. Ale wiem, ze na tym sie nei skonczy. Wyzywa mnie od "kurw" i "szmat", wytyka ze nie idę do pracy, ale studiuję Moja siostra, ktora nieraz byla przez niego poniżana, przytakuje mu, broni go ciałem i słowem, co też dla mnie jest niezrozumiałe. Nawet potrafi kłamać, by go bronić przed rodzicami. Ale rodzice...jak kiedyś bronili, tak teraz sies tarzeją i juz nie potrafią, albo chcą mieć spokój? Jak płaczę, często krzyczą na mnie, że przesadzam.
Brat i sisotra natomiast ciagle powtarzają rodzicom, ze ja chcę mieć ten dom, że ja mówilam, że stad wszystkich wyrzucę. Nigdy bym tak nie mówiła, a oni ciagle podpuszczają rodziców, a oni w to wierzą. Ja się nic nie odzywam albo w złości krzycze i ppłaczę, ale wszyscy uważają ze to prawda. Na policję nie mogę dzwonić, choć sie boję i psychicznie czuję się jak wrak. A rodzice wyrzuciliby mnie z domu i zostawili bez grosza (nie chcę rezygnować ze szkoly, bo jeszcze 2,5 roku, a ja chcę mieć inną przyszlość). Nie mogę nikogo poprosić o pomoc, bo wszyscy uważają, że on jest dowcipny i uczciwy, tylko trochę chamski. Nie jest to rpawda, swoje dziewczyny bił i szantażował. Jak nie moze (jeszcze) mnie bić, to ciagle wyzywa, nie mogę wejsc do pomieszczenia z nim by nie zostać wyśmiana, obrażona. Mimo, ze ja do niego nie mówię juz nic od dawna. Mój płacz nie pomaga - jak mam sie zachowywać, co robić?

Przepraszam za chaotyczne pisanie, ale za dużo we mnie emocji.
_________________
Kassandra123
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Kassandro123 Smile

Płacz nie pomoże ci, ani nie zmiękczy ich serca, a wręcz daje im satysfakcję z tego że czujesz się bezradna wobec całej sytuacji, jaka się dzieje.
Jeśli zdarzy się ponownie taka sytuacja- jeśli czujesz się zagrożona to dzwoń natychmiast na policję.
Porozmawiaj z rodzicami o tym jak się z tym wszystkim czujesz- ale nie w momentach jak dochodzi do konfliktu tylko wtedy ja jesteś sama i sytuacja w domu jest spokojna.
Nie sądzę aby rodzice chcieli Cię wyrzucić, przekonaj ich aby nie byli bierni na traktowanie twojej osoby w taki sposób.
Zachowanie twojego rodzeństwa wskazuje na to że są zazdrośni o to że jesteś młoda, na starcie, masz tzw. carte blanche, zwykła zawiść
a im bardizej się wzruszasz ich zachowaniem tym oni bardziej się nakręcają.
Nie dawaj sobie tego wmawiać, jak zacznie się awantura to wychodź nie daj im posłuchu, nie słuchaj tego jaka jesteś zła i niedobra- nie ma sensu się bronić i krzyczeć że to nieprawda bo to ich jeszcze bardziej nakręca. Po prostu wyjdź nie zwracaj uwagi.
Z czasem powinno to ustać jeśli przestaniesz po prostu na te zaczepki reagować.

Pozdrawiam
Ania
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kassandra123



Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 2

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jego wyzwiska nie reagowałam ponad rok, ale to nic nie pomogło. Specjalnie krzyczy na cały dom, bym słyszała jak mówi o mnie "szmata", "głupia". Rodzice krzyczą coraz częściej na mnie mówiąc, że mam nie reagować, że "on ma taki charakter, tez jest ich dzieckiem". Brak reakcji nie pomaga, bo obraża mnie do innych osób. Kiedyś nie pozwalali mu na takie zachowania, teraz to się zmienia.
To jest wyspecjalizowany sadysta, na polcie zadzwonić nie mogę, ma dalej tam wielu kolegów (chyba), a rodzicom bardziej zalezy na tym, by był "ogolny" spokój moim kosztem, niz by on znów miał być chociaż dzień w wiezieniu.
Nawet o dziewczynach, nad którymi się znęcał mówią, że one są po prostu "głupie", a nie że on był sadystą dla nich Sad
_________________
Kassandra123
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group