Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

uprawomocnienie się wyroku

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Czw Wrz 01, 2011 14:47    Temat postu: uprawomocnienie się wyroku Odpowiedz z cytatem

Myślałam, że mam wyrok prawomocny. Dawno minęła 14 dni od dnia kiedy otrzymałam go z uzasadnieniem jako oskarżyciel posiłkowy. Jednak okazało się inaczej.
Po okresie 7 dni od ogłoszenia wyroku ex wniósł wniosek o przywrócenie terminu wydania mu wyroku z uzasadnieniem. Wniosek ten nie został jeszcze załatwiony i to w sumie przez ten nie załatwiony wniosek wyrok nie jest prawomocny. Jeżeli dostanie negatywne postanowienie i złoży zażalenie to dalej nie będzie prawomocny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ciekawy



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 63

PostWysłany: Czw Wrz 01, 2011 22:25    Temat postu: Re: uprawomocnienie się wyroku Odpowiedz z cytatem

basia-aa napisał:
Myślałam, że mam wyrok prawomocny. Dawno minęła 14 dni od dnia kiedy otrzymałam go z uzasadnieniem jako oskarżyciel posiłkowy. Jednak okazało się inaczej.
Po okresie 7 dni od ogłoszenia wyroku ex wniósł wniosek o przywrócenie terminu wydania mu wyroku z uzasadnieniem. Wniosek ten nie został jeszcze załatwiony i to w sumie przez ten nie załatwiony wniosek wyrok nie jest prawomocny. Jeżeli dostanie negatywne postanowienie i złoży zażalenie to dalej nie będzie prawomocny?


Tak, do póki się "odwołuje" to wyrok nie jest prawomocny.

Odnośnie czego to jest wyrok ? i jaki to jest wyrok ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Czw Wrz 01, 2011 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyrok jest w zawieszeniu z art. 207 czyli znęcanie się nade mną i dzieckiem (dziecko 10 lat). Niedługo kończy się 2 postępowanie dowodowe w sprawie znęcania się za następny czasookres i będzie kolejna sprawa z art. 207. Pomimo wyroku, pomimo kolejnego postępowania dowodowego facet nie poprawia się i stąd również moje zainteresowanie również ruszeniem art. 209. Im dłużej teoretycznie by siedział tym dłużej mam spokój.
Policja, Prokuratura i Sąd nie byli i nie są zainteresowani izolacją sprawcy, pomimo że dochodzi do coraz większej agresji i doszło już do każdej formy przemocy.
Swoją drogą, jeżeli Sąd mu odmówi, pozostanie mu zażalenie do Sądu Okręgowego, ten zapewne wniosek o przywrócenie terminu stosunkowo szybko załatwi, a dalej raczej nie będzie w stanie apelować, bo to może zrobić tylko przez prawnika.
Tylko, że chore jest to, że tak bzdurny wniosek może skutecznie przedłużać uprawomocnienie się wyroku, dlatego nie jest to dla mnie zrozumiałe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Czw Wrz 01, 2011 23:27    Temat postu: zapomniałam Odpowiedz z cytatem

wyrok jest w wys. 12 m-cy (nie był wcześniej karany), jednocześnie został zobowiązany do leczenia się odwykowego oraz został ustanowiony nadzór kuratora.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Pią Wrz 02, 2011 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czemu następna sprawa,a nie odwieszony wyrok?Skoro dalej stosuje pzremoc to chyba powinni odwiesić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Pią Wrz 02, 2011 8:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tych sprawach są czasookresy. N pierwszej sprawie badali okres do sierpnia 2010 ro i wyrok dopiero był w lipcu 2011 r. (jeszcze nie jest prawomocny), natomiast drugie postępowanie jest za okres od września 2010 r. do czerwca 2011 ro i ten okres będzie oceniał Sąd. Tak jak widzisz przy drugim zawiadomieniu nie był jeszcze karany więc nie ma co odwieszać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group