Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dom jak z horroru i horror w domu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iza1973



Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 74

PostWysłany: Sob Sie 21, 2010 13:40    Temat postu: Dom jak z horroru i horror w domu Odpowiedz z cytatem

Chodze cały dzień jak w amoku . Powinnam się pakować ,a nie mam na to siły . Wewnętrzne lęki jakie mną miotają nie pozwalaja zebrać mi się do kupy. Popakowałam tylko troche i już mi się nie chce. Tylko pale papierosa za papierosem już po dwie paczki dziennie idzie. Zabrał naszą córeczkę gdzieś do znajomych i zgrywa tatusia. Od dwuch miesiecy nie daje mi kasy na życie nawet nie spyta czy mała ma co zjeść . Mam troche oszczędności i to mi pozwala przetrwać . Ostatnio gdy wziełam tabletke od bólu głowy zwyzywał mnie i powiedział czy pamietam ,ze podpisałam mu intercyze wiec mam nie ruszac tabletek bo sa jego . Szkoda tylko ,ze moje jedzenie i picie rusza .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bobo



Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 129
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Sie 21, 2010 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj bidulo kolejna... Ile jeszcze tych wariatów na świecie jest?! Jeden za drugim "ujawniają się" niczym wstrętne ślimaki na moim trawniku (takie olbrzymy bez skorupy - fuj!!). Bierz dziecko i zostaw tego łajdaka! Wybacz, że tak go nazywam; nie znam osobiście i może nie powinnam ale wkurzają mnie strasznie ci wszyscy "macho za pięć groszy"... Naprawdę nie rozumiem, jak człowiek dla człowieka może być tak okrutny, brutalny. Prymitywny. Mamy mózgi, języki, aparaty gębowe, a mało kto z nich korzysta. Zamiast wziąć porozmawiać o problemie własnym lub wspólnym, to się wyżywają, nienawidzą. Czy nie prościej powiedzieć: "nie kocham cię już, rozstańmy się" albo: "denerwuje mnie to i owo w twoim zachowaniu, nie umiem powstrzymać irytacji, zatem, jeśli staję się nie do zniesienia lepiej odejdźmy od siebie". Może gadam głupoty, nie wiem. Ale osobiście nie potrafiłabym się nad kimś w jakikolwiek sposób znęcać. Mnie samą by to chyba wykończyło. Jeśli nawet nagle by mi się coś w główce poprzewracało i np. mój partner zacząłby mnie na każdym kroku czymś wkurzać (nawet drobiazgiem), to przyznałabym się sama, że coś ze mną chyba nie tak i odeszłabym - jeśli nie na zawsze to może chociaż na jakiś czas, by sprawdzić czy może aby zwykła "przerwa" nie jest mi potrzebna. Nawet zwierzęta myślą logiczniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magdulekk



Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 27

PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślisz że to takie proste odejść i się rozwieść. Jak mój mąż usłyszał o rozwodzie to powiedział, że zabierze mi dziecko a jak z nim odejdę to woli mnie zabić lub pociąć i iść siedzieć niż żeby mały był z mamą. Niby taki kochan tatuś a niigdy czasu dla niego nie mam i tylko się na niego i na mnie wydziera bo my tacy źli jesteśmy że trzeba nas lać.
Łatwo powiedzieć co by się zrobiło ja też tak kiedyś uaważałam dopuki nie spotkało mnie to osobiście.
_________________
Magdulekk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bobo



Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 129
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy i nigdzie nie pisałam, że to jest proste. Sama tkwię w tym bagnie siedem lat. Ale cóż mam powiedzieć: trwaj przy nim jak najdłużej??? Ja miałam wyśmienitą okazję już dwa lata temu żeby uciec ale tego nie zrobiłam, bo ktoś wielkoduszny mi w tym "pomógł" (uważał, że nie wolno tak "porzucać" rodzica). Teraz żałuję. Jednocześnie mam teraz znacznie bardziej skomplikowaną sytuację i jest znacznie trudniej.

Poza tym wiadomo, że nie można się wynieść w oczywiste miejsce, tylko jak najdalej, bo dwie przecznice to za mało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iza1973



Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 74

PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Magdulekk. Nic nie jest w zyciu proste. Juz sama nie wiem co byloby lepsze moze , to zeby mnie zabil. Nie ma we mnie radosci zycia .Usmiecham sie do malutkiej przez lzy . Zastanawiam sie kazdego dnia co zrobilam lub robie zle w swoim zyciu , ze tak mnie traktuje i nie znajduje odpowiedzi . Wiem doskonale ,ze wina nie lezy po mojej stronie ,ale jak typowa ofiara obwiniam siebie . Wiesz czego pragne najbardziej przestac sie bac , to bedzie dla mnie bogactwo absolutne . Dzieki temu moje dzieci beda szczesliwe ja bede sie usmiechac ,bo przeciesz nie ma nic cenniejszego dla dziecka jak widziec szczeskiwa matke .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odrodzona2009



Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 277

PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Iza.
Strach.. tak potrafi dusic. Mam pytanie.. co byś zrobiła gdybyś na 1 dzień miała możliwość (magicznie) przestać się bać?
Pozdro serdeczne
_________________
By zmienić złe zachowania potrzebna jest ich świadomość, poznanie nowych, a potem działanie. Nie zrażanie się niepowodzeniami - i DZIAŁANIE z uporem 'maniaka', jak dziecko, które uczy się chodzić z determinacją, wiarą i uporem, że w końcu się uda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group