Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tyrani domowi na bruk

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Czytelnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 8:25    Temat postu: Tyrani domowi na bruk Odpowiedz z cytatem

Pierwszym tyranem domowym z prokuratorskim nakazem opuszczenia mieszkania jest Marek F. z Lublina, który znęcał się nad rodziną - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

W sierpniu tego roku znowelizowano ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i teraz prokuratura już nie musi czekać, aż sąd zdecyduje o eksmisji tyrana domowego i może sama wyrzucić go z domu. Tak uczyniła w sprawie recydywisty Marka F. Wcześniej często była bezradna.

Prokuratorzy mogą też wyrzucać z mieszkania nie tylko osoby tam zameldowane, ale nawet właściciela lokalu.


Więcej w "Gazecie Wyborczej".

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eCHNATON ,NAPISZ COŚ WIĘCEJ.nIEDAWNO BYŁA TU MOWA ,ZE NIE MA PZREPISÓW WYKONAWCZYCH DO TEJ USTAWY-sorry,caps mi się właczył-więc jak to jest? Są czy nie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepisy wykonawcze w pewnych sprawach nie są najważniejsze, ważne aby coś zaczęło działać, coś ruszyło z miejsca. Nowelizacja Kodeksu Karnego i Kodeksu Postępowania Karnego dokonana w nowelizacji Ustawy nie wymaga przepisów wykonawczych. Sądy mogą działać w tym zakresie, ale...i poprzednio mogły orzekać :
1. zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.
2. nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym.

I jak często z tego korzystały orzekając w sprawach przemocy w rodzinie?
W 2008 roku w tym pierwszym przypadku orzeczono mniej niż 400 takich przypadków a wymienionego w punkcie 2 trochę więcej niż 150. Zapytam - dużo czy mało? Właściwie czy zbyt tolerancyjnie? Ustawa nie zmieni mentalności ludzi, jej prawdziwe działanie rozpocznie się za 20-30 lat kiedy dotrze do naszej świadomości i zmienimy nasze przekonania wtedy o oddziaływanie prawa będzie pełniejsze. Trudno zmienić mentalność zbierających dowody, udzielających pomocy, występujących z aktami oskarżenia i orzekających, ale trzeba próbować..Wczoraj, dziś i jutro....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że świadomość jako taka jest.Przecież sędzia,prokurator czy adwokat ma swiadomość przemocy w sprawie.Umie czytać widzi zdjęcia, umie słuchać z rozumieniem.Tu jest zupełnie coś innego.
Dyskryminacja i lekceważące odniesienie do OSOBY czyli człowieka.
Dyskryminacja przez pryzmat wykształcenia,języka jakim się ludzie posługują, sposobem zachowania czyli emocjonalność jest wiele czynników, które mają wpływ na wyroki i orzeczenia sądowe.
Samo przestępstwo oceniane jest na samym koncu /niestety/.
Moim zdaniem nie świadomość ale mentalność należy zmienić i to mentalność właśnie osób decyzyjnych.
Sama doznałam dyskryminacji w sądzie bo byłam sprzedawcą.
Tyle ,że wolałam byc dobrym sprzedawcą niż kiepskim zakompleksionym magistrem, który tylko pieczątką i udzielonymi kompetencjami poprzez wykształcenie/ udokumentowane/ górował nade mną.
Przynajmniej ja się siebie nie muszę wstydzić.
W dobrym kierunku idzie pomysł Ministra Sprawiedliwości o wprowadzeniu prawa do szkół średnich - aby stamtąd właśnie wychodzili ludzie ŚWIADOMI SWOICH PRAW jak również aby w końcu społeczeństwo przestało być przysłowiowym " mańkutem".
Jednak wszystko idzie w dobrym kierunku - niestety ofiary będą zanim wszystko się ułoży na swoim miejscu.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beata_40



Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 12

PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 6:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój ex dostał nakaz eksmisji. Prokurator zadziałał błyskawicznie, w szoku byłam, 6 lat temu umorzono sprawę z braku wystarczających dowodów. Dzieci były małe, a sąsiedzi nic nie widzieli nic nie słyszeli (a dzieci uciekały do nich jak były awantury). Teraz ma czas do 29 września, wrócił do domu po odsiadce 48 w areszcie... usłyszałam tylko, że przez jego jeden wybryk ja zrujnowałam wszystkim życie. Miejmy nadzieje, że takie wyroki będą częściej wydawane. Jestem dobrej myśli, wreszcie zaczynamy wygrywać ...
_________________
Beata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiedz coś wiecej o tej eksmisji.Proszę.Skoro ma konkretną datę wyprowadzi ,to rozumiem ,ze to "w ramach" tej nowej ustawy,tak?
Dopytuje ,bo mój ma wyrok eksmisyjny od roku i nikt nic nie moze zrobic w tej materii.Tzn.mógłby gdybym ja wskazała lokal do eksmisji,czyli sprowadza sie do tego zebym mu kupiła mieszkanie Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beata_40



Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 12

PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostał do wyboru eksmisja lub areszt Smile wybrał eksmisje. Prokurator dał mu 14 dni od uprawomocnienia się decyzji. Tak jest to w ramach nowej ustawy. Jeśli się nie wyprowadzi powiedziano mi, że mam zaraz dzwonić na policje to go aresztują. Jeżeli go aresztują ponoć niema opcji by dostał wyrok w zawieszeniu, to mi powiedziano na policji. Mowy nie było o tym bym mu mieszkanie kupowała.... Pozdrawiam
_________________
Beata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby ta jaskółka zwiastowała nam wszystkim nadejście wiosny....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MojeŻycie



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: małopolska

PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton fajnie, ze zajmujesz się sprawami związanymi z prawem, sytuacją prawną wszystkich ofiar przemocy chciałam się coś Ciebie zapytać, ale to już na privie
pozdrawiam
_________________
najlepsze działanie jest takie, które podejmujemy z własnej nieprzymuszonej woli, bo wypływa z najgłębszego naszego ja i poczucia własnej wartości- walka o to co chcemy jest naszą walką

warto szukać sprzymierzeńców dla normalnego dobrego życia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Czytelnia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group