Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

meldunek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Przepisy Prawne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arletusia



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 60

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkanie na pewno jest moje, gdyż jest darowizną, a darowizny nie przechodzą na współwłasność. Tylko co to daje, skoro nie moge wymeldować mojego , jeszcze, męża... Rozwód ma sie odbywać bez orzekania o winie, o przemocy nie będzie więc mowy, chyba, że w ostatniej chwili on zmieni zdanie i nie bedzie chciał się na to zgodzić / raz mówi, że chce, innym razem wypiera sie swoich słow/ podjęłam decyzję i wezmę rozwód czy to z orzekaniem czy tez bez. Jednak zdałam sobie sprawe, ze ten nieszczęsny rozwód niczego nie załatwi, a ja chciałabym juz teraz tylko spokoju. Żebym go osiągnęła, on musi sie wyprowadzić- jak najdalej.
_________________
arletusia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj masz dobre wieści:Sprawców przemocy w rodzinie będzie można eksmitować do noclegowni lub schroniska - zdecydowali w piątek [19 sierpnia] posłowie, przyjmując nowelizację Kodeksu postępowania cywilnego. Nowela dotyczy także m.in. modyfikacji systemu postępowań egzekucyjnych i kwestii wnoszenia apelacji.

I więcej http://www.niebieskalinia.pl/newsy.php?id=3438
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnatonie ,czy można gdzieś znaleźć te nowelizacje?Mnie interesuje co z eksmisją dla pozostałych.Sejm miał podjąc jakieś uchwały do 13 listopada w związku z wyrokiem trybunału Konstytucyjnego .Chodziło o niezgodność z konstytucją pzrepisu o braku możliwości eksmisji w pzrypadku,kiedy gmina nie moze wskazać lokalu zastępczego.Tam były niejasności kto właściwie powinien to zrobić i takie tam...Czy w tej kwestii posłowie tez coś "uradzili" ? Smile W moim wyroku nie ma na moje nieszczęscie zapisu ,ze z powodu przemocy,a ex nie dostał prawa do socjalnego.Chodze ,pukam gdzie się da od 2 lat i ...ściana Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie Sejm niczego nie wyprostował, ale podjecie takich doniosłych uchwał już jest wstępem do dalszego spojrzenia na lepszą stronę życia. Wiem, że Sejm miał dostosować obowiązujące przepisy dotyczące eksmisji i też z niecierpliwością czekam na rozwiązanie problemu...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za błyskawiczny odzew Smile Jak dla mnie to lepiej zeby ten sejm nic nie zrobił.Jeśłi zostanie jak jest to po 13 listopada każdego mozna będzie na bruk.
Ja wiem że dla masy ludzi to horror ,ale uwierzcie mi ,po dziesijszej rozmowie w Urzędzie dzielnicy wszystko mi opadło....Mam gdzieś wszystkich wokoło.JA CHCĘ WRESZCIE ŻYĆ JAK CZŁOWIEK bez menela w domu,bez smrodu i brudu ,którego nie jestem w stanie ogarnąć , opanować .Ex żyje jak świnia i mu to nie przeszkadza ,a ja muszę mieszkać razem z nim Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 31, 2011 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mieszkanie na pewno jest moje, gdyż jest darowizną, a darowizny nie przechodzą na współwłasność. Tylko co to daje, skoro nie moge wymeldować mojego , jeszcze, męża..


Tak mi przyszło do głowy.
Skoro mieszkanie jest niepodzielną Twoją własnością,wymeldować go nie możesz bo mieszka,ale toczy się sprawa rozwodowa i pewnie o podział majątku / jaki by nie był/.to tak sobie myślę, że chyba możesz jako właścicielka mieszkania podpisać z nim umowę najmu konkretnej powierzchni mieszkalnej z wyznaczeniem korzystania z kuchni,prądu i gazu.Wszak tak robi każdy właściciel.Jeśli się nie zgodzi przyjąć Twoje warunki,które przecież masz prawo postawić to na tej podstawie wystąp do Sądu o eksmisję.
Umowę najmu wyślij mu pocztą za potwierdzeniem odbioru wyznacz czynsz,warunki jeśli możesz to załóż podlicznik na prąd do jego pokoju.
Wydaje mi się ,że prawo własności zezwala Ci na takie posunięcie?
Ciekawe co na to powiedzą eksperci?
A rozwód i reszta to przecież oddzielny rozdział.Wymeldowanie i wynajem mieszkania to sprawa administracyjna.
Oczywiście nie zapomnij zgłosić di Urzędu Skarbowego wynajmu części lokalu i płacić podatku z tego tytułu.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście to możliwe rozwiązanie, ale...bardzo kłopotliwe i czasochłonne. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem będzie wystąpienie do sądu o eksmisje z powodu nieprzestrzegania norm społecznych. Sąd orzeka eksmisję, wskazujesz komornikowi schronisko i o wiele szybciej niż kombinowanie pod górę! Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z eksmisja nie jest tak łatwo jak pisze Echnaton.Komornicy nie chca eksmitować do schronisk.Jest ustawa o ochronie lokatorów....? czy jakos tam się nazywa ,w każdym razie nie można .
Pomysł Lulki tez nie przejdzie.Dopóki sa małżeństwem ,współmałżonek ma prawo mieszkać z drugim nawet jeśli nie jest zameldowany.
Kombinujcie dalej Very Happy może i ja skorzystam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
.Dopóki sa małżeństwem ,współmałżonek ma prawo mieszkać z drugim nawet jeśli nie jest zameldowany.


Dobra pokombinujmy.
dalej:
Cytat:
Brak tytułu prawnego do zajmowania mieszkania, pociąga za sobą obowiązek wyprowadzenia się z lokalu na żądanie właściciela i wydania go właścicielowi.


Skoro Ona ma tytuł prawny do mieszkania a on mieszka jako mąż a właściwie jako już prawie nie mąż to chyba może wyznaczyć mu pomieszczenie do zakończenia sprawy rozwodowej i zgodnie z prawem wyznaczyć czynsz za to pomieszczenie, podpisać umowę najmu i zgłosić ją w US i odprowadzić podatek wszak w chwili wniesienia sprawy rozwodowej ewidentne jest zaprzestanie prowadzenia wspólnego gospodarstwa.Jęśli mąż się nie zgodzi niech wystąpi do sądu z oddzielną sprawą o eksmisję za uporczywe uchylanie się od płacenia czynszu i pozostałych rach...niech sąd zdecyduje czy prawo własności obowiązuje wszystkich Obywateli czy tylko konkretne Instytucje jak: Spółdzielnie mieszkaniowe, Gminne..Bo według mnie Prawo jest równe dla wszystkich.

Cytat:
Sąd może orzec o braku uprawnienia do otrzymania lokalu socjalnego, jeżeli nakazanie opróżnienia następuje z powodu nagannego zachowania lokatora, polegającego na uniemożliwianiu innym lokatorom lub współlokatorom spokojnego mieszkania w lokalach. Jeżeli natomiast powodem wydania wyroku nakazującego opróżnienie lokalu jest znęcanie się nad rodziną, sąd w ogóle nie orzeka o uprawnieniu osoby objętej nakazem eksmisji do lokalu socjalnego.


zauważ heka, że sąd w ogóle nie orzeka o lokalu socjalnym w przypadku przemocy nad rodziną. To jest ważna wskazówka przy sprawie rozwodowej - i tego należy dopilnować.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html


Ostatnio zmieniony przez Lulka dnia Nie Wrz 04, 2011 20:15, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lulka napisał:
.Jęśli mąż się nie zgodzi niech wystąpi do sądu z oddzielną sprawą o eksmisję za uporczywe ucgylanie się od płacenia czynszu i pozostałych rach...niech sąd zdecyduje czy prawo własności obowiązuje wszystkich Obywateli czy tylko konkretne Instytucje jak: Spółdzielnie mieszkaniowe, Gminne..Bo według mnie Prawo jest równe dla wszystkich.

teoretycznie masz rację Very Happy ale sama wiesz jak jest i nie wiem czy warto tracic nerwy zeby to udowadniać .
W tym wypadku ja wystąpiłabym z wnioskiem o eksmisję w sprawie rozwodowej.Jak już mężem przestanie być , będzie obcym człowiekiem zamieszkującym w JEJ PRYWATNYM mieszkaniu .
Jak dla mnie logiczne ,ale logika nie zawsze idzie w parze z rzeeczywistością Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale musi tego dopilnować przy rozwodzie a więc wystąpić o podział majątku równocześnie a sądy strasznie mętnie okreslają warunki podziału choć na ogół każą zakładać oddzielną sprawę.

A mnie się wydaje heka, że wszystko polega albo na niewiedzy i bojaźni obywatela albo na arogancji Instytucji,która obywatela zakrzykuje kompetencjami.
Właśnie od 2 miesięcy prowadzę z Gminą wojnę i powiem że to święta wojna!
Bo już ich mam DOŚĆ!! Zamierzam również napisać do Rady miasta w sprawie Nowelizacji Uchwały o jej interpretację.Bo Urzędy tak interpretują, że pełnoprawni lokatorzy mają wynosić się z mieszkań.
Dlatego ciągle sobie powtarzam,
skoro jest PRAWO korzystaj z niego zgodnie z prawem.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a o jakiej nowelizacji mówisz?Znaczy o jaką ustawę chodzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uchwała NR LVIII\175\2009

zanim wystąpi się do Gminy o zamianę mieszkania z większego na mniejsze trzeba się dobrze zastanowić.
Mam dla nich dobry pomysł na podstawie takich Ustaw może ZUS pozbawić emerytów emerytury wystarczy uchwalić,że emerytom którzy posiadają rodzinę wstrzymuje się emerytury - nich ich rodziny utrzymują Twisted Evil
Skandaliczna Nowelizacja Ustawy!
Rozumiesz, Gmina będzie rozpatrywać możliwość zamieszkania lokatora u rodziny tylko dlatego,że chce zamienić mieszkanie i nieistotne,że nie ma zaległości za czynsz,eksmisji czy Bóg wie czego jeszcze.Lokator nie ma ruchu z mieszkaniem nawet wtedy gdy chce legalnie w Gminie zamienić mieszkanie większe na mniejsze !
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arletusia



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 60

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki, dziewczyny za Wasze mądre pomysły. Jest dla mnie jakaś nadzieja. Nie napisałam jeszcze o jednym fakcie, który może bardziej wyjaśni sprawę. Otóż wspólnie z mężem zakupiliśmy pokój przyległy do mojego mieszkania. Kiedyś chcielismy tym sposobem połączyć lokale, żeby miec więcej przestrzeni. Teraz dziękuje Bogu, że nie pozwoliłam tego pomysłu zrealizować. Mieszkanie wtedy stałoby sie naszym wspólnym, a co za tym idzie, musiałabym znosić poniżenia i wyzwiska jeszcze długi czas, zanim bym wszystko zdołała odkręcić. Od dawna wiedziałam, ze mąż stosuje wobec mnie przemoc i broniłam sie wszelkimi sposobami przed łączeniem mieszkań. Wracając do tematu- mąż zajmuje tamten pokój sam. Cały problem polega na tym, ze zlikwidował tam miejsce na kuchnię i łazienkę i teraz nachodzi mnie w mieszkaniu, by załatwiac swoje potrzeby. Oczywiscie nie ma mowy o płaceniu za cokolwiek, bo gdy zwracam mu uwagę, kpi ze mnie albo wyzywa, ze jestem materialistką. Szczerze mówiac, rani mnie tymi słowami, dlatego mu ulegam, choć mam serdecznie dość całej sytuacji. Sen z powiek spędza mi też fakt, ze to przecież też jest człowiek i mam wyrzuty sumienia, że nie ma gdzie sie myć.
_________________
arletusia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2011 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zmień zamki i przestań się BAĆ!
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Przepisy Prawne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group