Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

A może byśmy włączyli sie w akcję zbierania podpisów?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Ważne dla Użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
flowerek



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 364

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 2:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja popieram ten projekt.
Przeżyłam już koszmar rozwodu na sali sądowej.Było to w 1994 r. I wbrew mojej woli nie dostałam tego rozwodu, bo mąz przez okres jego trwania nie pił a nawet chodził na AA.Sąd uznał,że jest już O.K. i "dla dobra małoletnich dzieci " /argument sądu/ nie dał nam rozwodu.Zafundowal nam tym samym koszmar związku pełnego przemocy.
I czy o to chodzi w ratowaniu związków na siłę?
Uważam też,że właśnie na rozprawie rozwodowej winien się dokonac podział majątku.
Znam przypadki gdzie malżeńswta są juz dlugo po rozwodzie a podzial majątku się ciągnie latami, bo jedna ze stron nie zgadza się na proponowany podzial.I tym samym druga ze stron nie może swobodnie decydować o iswoim majątku.
Mnie tez przeraża myśl,że w razie gdybym się rozwiodła to moja sytuacja się nie zmieni.
Bo nie będę miala pieniędzy na dokonanie podzialu majątku .A podzial taki dałby mi szansę na kupno swojego mieszkania .A wiem,że mąz nie zgodzi się na żadne "dogadanie się ' w tym zakresie.
Podoba mi się możliwość przeprowadzenia rozwodu w wyniku porozumienie stron.
Podpisuję się pod tym projektem obydwoma rękami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli projekt zmian wydrukowany ze strony fundacji, długopisy w reku i biegamy po znajomych? Smile Ciekawe ile uda się Wam zebrać tych podpisów poparcia, tylko nie przeholujcie, potrzeba tylko 100000!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 2:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jo jo.... Very Happy
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczytałam się w punkt 4 i 5.
W p 4 pisze że, alimenty będą orzeczone w przypadku winy jednego ze współmałżonków.
Są jednak rodziny, w których przemoc / w rozumieniu fizyczna,psychiczna,ekonomiczna.../ występuje w niewielkim stopniu i mówiąc kolokwialnie" da się z tym żyć" nie mniej małżonkowie decydują się na rozwód i w tym miejscu znalazłam na forum taki oto fragment:

Cytat:
Nie jest ważne ,że wszystkiego dorabialiśmy się wspólnie.Przez 30 lat pracowałam bardzo ciężko.Zadnego wieczoru nie miałam wolnego,nie byłam prawie na żadnych uroczystościach,bo pracowałam.Dodatkowo wychowywałam dzieci i wnuczkę,prowadziłam dom.Mąż nie interesował się niczym ,bo przecież pracował no i pił.Nigdy nie był w szkole dzieci,nigdy nie interesował się tym co robią.
dzisiaj słyszę,że wszystko jest jego,nie mam prawa użyć samochodu,bo jest jego,nie mam prawa liczyć na dywidendę,bo akcje są jego.Dobrze,że chociaż dom jest na nas dwoje bo poza nim ,nie mam prawa do niczego.Już sama nie wiem,może rzeczywiście za dużo oczekuję,może rzeczywiście nie mam prawa do alimentów.
Planuję dodatkową pracę ,lecz teraz nie mogę jej wykonywać,ponieważ jestem na zasiłku chorobowym.Dzisiaj potrzebuję również finansowej pomocy.Dobrowolnie mąż nie da mi ani złotówki dlatego myślę o alimentach.czy rzeczywiście tak dużo oczekuję


A Sąd jak to Sąd....
Czy może Ustawa o Składkach Emerytalnych mogła by to regulować - kolejny "problem z głowy".?Otóż mam na myśli taką sytuację:
Małżeństwo: On /a/ pracuje zawodowo współmałżonek zajmuje się domem,dziećmi.O ile pierwszy ma etat płatny o tyle drugi jak mówi się potocznie, pozostaje na "utrzymaniu" co oczywiście jest nie prawdą.
Wobec powyższego czy składka emerytalna powinna być podzielona na 2 - czy było by to sprawiedliwe?Oczywiście emerytura liczona procentowo do stażu małżeńskiego - inaczej to wygląda po 3 czy 5 latach małżeństwa a inaczej po 20 czy 30.
Przy rozwodzie było by to obligatoryjne a Zusowi by wystarczyło Orzeczenie Sądu - pół emerytury dla jednego i drugiego.I niezależnie czy jedno pracowało zawodowo czy nie a nawet razem.Pół emerytury jego było by jej i odwrotnie.Mogli by tylko złożyć deklarację w Sądzie o nie roszczeniu sobie praw czyli inaczej zrzeczenie się.

Alimenty dla dorosłego człowieka to w moim odczuciu cos narzuconego bo druga strona ma obowiązek.Po co?
Przeciez żona czy mąż zajmujący się domem też pracuje i należy mu się zapłata a więc i EMERYTURA inaczej się bierze alimenty a inny komfort jest przy pobieraniu emerytury.Dlaczego wciąż ta druga strona jest uzależniana od pierwszej?
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie byłoby złe ale...nasz sejm nie znalazł w sobie tyle determinacji aby przyznać, że kobiety w domu to nie lenie i wałkonie tylko zapracowane, powierniczki męskich trosk i spokojność ducha, w dodatku pracują przynajmniej na 2, 3 czasami nawet 4 pełnych etatach, bez wolnych sobót i niedziel i bez urlopu....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu też są mężami...

toteż może by dopracować merytorycznie i formalnie i dołączyć do Postulatów.
zobaczył byś jak długo by zbierali te 100000 podpisów!
a na końcu tym szowinistom z sejmu dopisać:
VOX POPULI VOX DEO.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet najbardziej słuszne postulaty to jeszcze nie prawo, bo przecież to nie my stanowimy prawo tylko ci z sejmu, ich przekonać...to będzie drugi etap postępowania.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 31, 2011 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej ich przycisnąć przed wyborami - bedą obiecywali gruszki na wierzbie.I sami pod petycją niech sie podpisują.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Sty 31, 2011 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest pomysł!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem




http://www.razemlepiej.pl/content/view/184/1/
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podpisów nie zebrano.


temat zamykam .
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Ważne dla Użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group