Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

DD..(?).. Jak prawidłowo nazwać??

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinusoida



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 8

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 13:14    Temat postu: DD..(?).. Jak prawidłowo nazwać?? Odpowiedz z cytatem

Tytuł dziwny,lecz juz tłumacze. Otóż czytałam kilometry artykułów o DDA, i u mnie w rodzinie w etapie dorastania i dzieciństwa prawie identyczne zdarzenia,sytuacje wystepowały,mam pasujące synptomy,i objawy dda, lecz alkohol nie był powodem do awantur, zachowan mojego ojca, czasami matki,bo nikt nie pił. Więc jak siebie moge nazwać?? Napewno nie jestem DDA , ale mam wypisz wymaluj lustrzane odbicie własnej osoby, i zachowania dorosłego dziecka "alkoholikow"
Więc jeśli alkohol nie uczestniczył w zyciu codziennym w mojej rodzinie, a mimo to identycznie zachowywali się na trzeźwio, wszystko z zimną krwią wyrabiali, bedąc w pełni śwaidomym i przytomnym swojej poczytalnosci, zachowując sie tak samo jak alkoholik robiacy rozrube, i tyranizujący rodzine, to ja nie wiem jak juz to okreslić, czyżby dda jest zbliżone i bliskoznaczne do ddp??wszystkiego radzuju przemocy także doświadczyłam, niemal codziennie, więc jesli brakuje tego czynnika jak alkohol, to wnioskuje że moge siebie nazwac DDP? ( juz pare osob samemu mi powiedziało że mam objawy i zachowania dda, lecz nie moge sie z tym zgodzic, bo alkohol nie uczestniczył ani nie był głównym problemem i oprawcą)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama sobie odpowiedziałaś na wątpliwości - DDP może mieć objawy częściowo zbliżone lub tożsame z DDA, podobnie jak uzależnienia od alkoholu zawierają wiele cech wspólnych z innymi uzależnieniami...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group