Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Znęcanie się nad samym sobą i osobami bliskimi

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kowalski



Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 2

PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 20:36    Temat postu: Znęcanie się nad samym sobą i osobami bliskimi Odpowiedz z cytatem

Witam chciałbym przedstawić wam swój problem. Od dłuższego czasu zastanawiam się gdzie szukać w tej sprawie pomocy. Mianowicie jestem osobą raczej skryta, która lubi częściej bywać sam niż z kimś. Jeśli chodzi o ludzi to mam do nich duzy dystans i staram się raczej nie wdawać w jakieś grupy ludzi, znajomych tak w otoczeniu bo poprostu nie lubie, nie bawi mnie to. Nie wiem od kiedy ten problem zaczoł się pojawiać ale pamietam jak byłem jeszcze dzieckiem i np widziałem swojego tate który np je kolace to nawet nie specjalnie i nie swiadomie przebiegała mi zawsze myśl o jakimś cierpieniu, nożu w plecach i inne tego typu sprawy, moi rodzice zawsze się kłucili kiedy tata przyjezdzał na odwiedziny. Ma bardzo wybuchowy i nerowwy charakter (mam to po nim). Dzis mam nie całe 20 lat, mój brat jest o rok starszy i nigdy nie umiemy się dogadać, zawsze jest jakiś powód do kłutni, troche jest w tym mojej i trochę jego winy. A przechodząc już całkowicie do sedna sprawy to w skrócie mówiąc "lubię się znęcać nad osobami dla mnie bliskimi psychicznie. Nie wiem czemu ale sprawia mi to jakąś wewnetrzną radość, najlepsze w tym wszystkim jest to że sam sobie też uwielbiam sprawiać psychiczny ból. Bardzo żadko się smieje jak jestem w domu, z dziewczyna natomiast jak jestem w obcych miejscach to nawet mam usmiech wtedy kiedy nie powinienem mieć (chyba że są osoby które nie trawię). Moje znęcanie psychiczne polega na mówieniu bardzo dobijających tekstów które są wycelowane w najczulsze punkty osób, nie chce by tak było bo nie jest mi z tym dobrze. W głowie mam chore myśli na temat sprawiania bólu fizycznego tzw. tortur. Mysli się te rodzą ni sta ni z owąt poprostu są. Jak myślę np o sexie z swoja dziewczyna to potem nagle jakas glupia myśl mi przebiegnie i sie zaczyna i potem nie umiem ich odgonić. Jakiś czas temu broniłem moja mame przed tata by jej nie pobił i to tez bardzo odbiło mi się mocno na psychice. Mam dużo problemów z samym sobą, wiem ze moja wypowiedz jest nie logiczna i chaotyczna bo zabardzo nie wiem co powiedziec aby wyrazic wszystko tak aby bylo dobrze. Poprostu lubie dobijać osoby przebywające w moim otoczeniu psychicznie i przy tym siebie tez, a potem się użalam jak jest cięzko, pojawiaja się mysli samobójcze i tak patrzenie co by bylo gdyby tamto czy siamto. Cżesto nie chce mi się żyć. Podam ostatni przykład. Mama kupiła jogurt czy coś co bardzo lubie i cieszyłem się z niego chwile do czasu kiedy zaś nie przyszły jakieś myśli które samego mnie dobiły. I tak jest zawsze, nigdy nie moge się czymś nacieszyć bo wtedy załącza się taki głupi automat który tylko "byle dobić do samej ziemi" i tak jest w kółko. Boję się ze będę się znecał w przyszłości fizycznie, boje sie ze uderze np swoja zone albo nie wiem, bardzo sie boje ze nie zapanuje nad tym wszystkim, bardzo się boje przez to ślubu. Nie wiem co jeszcze powiedzieć, mysle ze to chyba tyle na ten temat, moze cos mi się jeszcze pozniej przypomni, w kazdym razie POMOCY POTRZEBUJE !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 6:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,

Dobrze, ze napisales, tu o sobie. Rozumiem, ze widzisz problem i chcesz go zmienic, tak ? Jest kilka prawd ktore warto sobie uswiadomic, jedna to taka, ze tak naprawde w zyciu to mamy calkowita kontrole tylko nad jedna rzecza - swoim wlasnym zachowaniem. Ponizanie innych osob, to proba kontolowania innych. Przez to, ze stoi to w konflikcie z prawda, ktora przywolalem powyzej, jest to dzialanie skazane na niepowodzenie i przeklada sie jedynie na zmarnowany wysilek, dopuki osoba, ktora tak postepuje nie skonczy ze szkodliwym zachowaniem. Wszystko sprowadza sie do twojego wyboru. W tej jednej, jedynej kwestii wlasnego dobrego lub zlego zachowania, ludzie maja wladze absolutna. Gdzie zaczac szukac pomocy ? Sa terapie dla osob nie radzacych sobie z agresja, na pewno ktos z administratorow forum zna blizsze szczegoly. Krytyczna sprawa jest jednak twoja wola zmiany na lepsze, to mozna zmienic. Zycie bez potrzeby ponizania innych jest bez porownania lzejsze i pelniejsze.

P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia1975



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 431

PostWysłany: Nie Sie 07, 2011 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj mysle ze po przes wiedze typu terapja ,i lektury mozna nauczyc sie w inny sposob dowartoscowywac latwe nie jest ale my wszyscy mamy zadania do wykonania ...........powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group