Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak pomagają ofiarom przemocy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elżbieta11



Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 2

PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 20:56    Temat postu: Jak pomagają ofiarom przemocy Odpowiedz z cytatem

Witam
Jestem ofiarą przemocy,przeżyłam przemoc fizyczną,ekonomiczną i psychiczną - piszę przeżyłam,bo cieszę się że w ogóle żyję.A trwało to 20 lat.Mój mąż psychopata,ale nie alkoholik,dobry grafik komputerowy,na zewnątrz miły, uroczy w domu brutal.Dopiero wychodzę z tego związku,jest przerazliwie ciężko,ale mam nadzieję że dam radę.O przemocy,uzależnieniu od sprawcy przemocy mogłabym napisać książkę,szkoda tylko że pomoc dla ofiar to jedno wielkie nieporozumienie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Elu

Piszesz, że dopiero wychodzisz z tego. Rozumiem rozczarowanie, bo niestety ale instytucje nie zawsze działają jak trzeba. Jak sobie radzisz i mimo przeciwności jak dajesz sobie radę?
Pozdrawiam- Ola
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elżbieta11



Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 2

PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Napiszę Ci tak,radzę sobie praktycznie sama,jedyna osoba najważniejsza to świetny prawnik.który pomaga mi za darmo.Zostałam bez środków do życia,a pracowałam całe,na koniec mąż-psychopata okradł mnie do zera,nie po raz pierwszy.U mnie doszedł do tego problem kontaktów mojego męża z człowiekiem poszukiwanym przez prokuraturę-gruba ryba.Napiszę ći tylko że sprawa o brutalny gwałt po 10-ciu latach nie została zakończona,dwa ciężkie pobicia też.Poradoks-mój 15-letni syn przebywa teraz z ojcem,sprawcą przemocy przeciwko któremu toczy się postępowanie karne.Poinformowałam o sprawie Rzecznika Praw Dziecka-coś ruszyło.Ale policja, prokuratura nie zrobiły w mojej sprawie nic.Szukam pracy,po 4 miesiącach ganiania,z papierami.I napiszę Ci że jestem zupełnie sama,rodzice nie żyją,nie mam tu rodziny i opiekuję się chorym bratem.Mieszkam w Krakowie i tu bycie ofiarą przemocy to koszmar,czy uwierzysz,że dyrektorka Schroniska dla Ofiar Przemocy występująca zresztą u Ewy Drzyzgi,dała mi propozycję abym poszłam pracować do domu publicznego.Ale walczę,do końca,a uwierz że przeszłam piekło,i przede wszystkim mówię prawdę tą najbrutalniejszą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ela jestem pełna podziwu dla ciebie:) Serio. Tak sobie myślę, że jeśli system nie działa, to pozostaje zatroszczyć się o siebie samemu i zmienić swoje życie na lepsze..... ale to takie tam moje przemyślenia w odniesieniu do siebie samej jako człowieka i jednostki......Smile
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ważne aby działac w słusznej sprawie do końca i na ile sił starczy. Mocno ściskam- Ola
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marianna



Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 183

PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked Po prostu nie wierzę w to co czytam Shocked

Ale jak mogę się dziwić skoro sama tego doświadczam, "super pomoc" instytucji.

Witaj Elu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group