Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pozew o separację

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Przepisy Prawne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 21:30    Temat postu: Pozew o separację Odpowiedz z cytatem

………………., dnia ..................... r.
Do
Sądu Okręgowego
Wydział Cywilny
w ............................
Powódka: .....................................................,
zam. ..............., ul .........................
Pozwany: .....................................................,
zam. ..............., ul .........................
POZEW O SEPARACJĘ
W imieniu własnym wnoszę o:
1. orzeczenie separacji powódki ...................... z pozwanym ........................, którzy zawarli
związek małżeński w dniu ................ r. przed Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego
w ............................ i wpisanego do Księgi małżeństw pod numerem ................. - z winy
pozwanego,
2. zasądzenie od pozwanego na rzecz powódki kosztów procesu według norm przepisanych,
3. powierzenie wykonywania władzy rodzicielskiej nad małoletnim dzieckiem stron -
........................., urodzoną w dniu ................. w ........................ powódce, z jednoczesnym
ograniczeniem władzy rodzicielskiej pozwanemu do współdecydowania o istotnych
sprawach dziecka,
4. zasądzenie od pozwanego na rzecz małoletniego dziecka stron ...................................
renty alimentacyjnej w kwocie po .............. zł miesięcznie, płatnej do dnia 10 każdego
bieżącego miesiąca z góry, wraz z ustawowymi odsetkami w razie zwłoki w płatności
każdej renty, do rąk powódki, jako przedstawicielki ustawowej dziecka.
Ponadto wnoszę o:
5. zabezpieczenie roszczeń alimentacyjnych poprzez wydanie zarządzenia tymczasowego,
nakazującego pozwanemu płacenie do rąk powódki kwoty ............. zł miesięcznie tytułem
renty alimentacyjnej dla małoletniego dziecka stron ..............................., płatnej do dnia
10 każdego bieżącego miesiąca wraz z ustawowymi odsetkami w razie zwłoki w płatności
każdej renty, do rąk pow dki, jako przedstawicielki ustawowej dziecka,
6. orzeczenie o sposobie korzystania z mieszkania w czasie trwania niniejszego procesu,
położonego w ........................., przy ul. .........................., składającego się z dwóch pokoi.
UZASADNIENIE
1. Strony zawarły związek małżeński przed Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego
w .............................. w dniu .................... r.
Dowód: odpis skrócony aktu małżeństwa.
a) Umów majątkowych strony nie zawierały.







Dowód: przesłuchanie stron.
b) Z małżeństwa stron urodziło się jedno dziecko - ............................, urodzony ................. r.
w ....................................
Dowód: odpis skrócony aktu urodzenia.
2. Małżeństwo stron układało się przeciętnie. W .......... r. pozwany, po powrocie z wyjazdu
służbowego do ……….a oświadczył powódce, że nie zamierza z nią dalej współżyć ani
prowadzić wspólnie gospodarstwa domowego. Stracił zainteresowanie wychowaniem syna.
Nadto pozwany zaczął regularnie wyjeżdżać, co powódka wiąże z faktem, iż w czasie pobytu w …………..pozwany poznał i związał się uczuciowo z inną kobietą. Stan taki trwa do dnia dzisiejszego.
Dowód: przesłuchanie stron.
Powódka wykazała powyżej, że między stronami nastąpił zupełny rozkład pożycia, co zgodnie
z przepisem art. 61(1) § 1 KRO uzasadnia żądanie orzeczenia separacji.
Na orzeczeniu separacji nie ucierpi dobro małoletniego syna stron, bowiem nie zmieni on
aktualnie istniejącej sytuacji dziecka.
Dowód:
1. opinia rodzinnego ośrodka diagnostyczno-konsultacyjnego, o zażądanie kt rej wnosi się,
2. wywiad kuratora sądowego o przeprowadzenie którego wnosi się,
3. przesłuchanie stron.
Powódka domaga się orzeczenia separacji z winy pozwanego w oparciu o przepis art. 57 § 1
KRO w związku z art. 61(3) 1 1 KRO.
3. Uzasadnione jest także roszczenie powódki o powierzenie jej wykonywania władzy
rodzicielskiej nad małoletnim synem stron.
Pozwany nie zajmuje się od dwóch lat w ogóle dzieckiem i cała troska o wychowanie i
utrzymanie dziecka spoczywa na barkach powódki, do której dziecko jest bardzo przywiązane
i darzy ją miłością.
Dowód:
1. opinia jak wyżej,
2. wywiad jak wyżej,
3. przesłuchanie stron.
Podstawę prawną powyższego roszczenia stanowi przepis art. 58 § 1 KRO w związku
z art. 613 § 1 KRO.
4. Powódka wnosi również o zasądzenie od pozwanego na rzecz syna stron renty alimentacyjnej
w kwocie po .......... zł miesięcznie, płatnej w terminach i w sposób opisany w pkt 4.
Pozwany jest pracownikiem ............................... i osiąga ponad przeciętne dochody. Natomiast
powódka pracuje jako ............................. z wynagrodzeniem miesięcznym w kwocie .......... zł.
Dowód:
1. zaświadczenie o zarobkach powódki,
2. informacja o dochodach pozwanego, o zażądanie kt rej z Urzędu Skarbowego
w ............................., przy ul. ....................... wnosi się.
Żądana kwota alimentów dla dziecka stron jest proporcjonalna do możliwości zarobkowych
pozwanego oraz do usprawiedliwionych potrzeb dziecka.






Podstawę prawną tego roszczenia stanowi przepis art. 58 § 1 KRO w związku z przepisem
art. 61(3) § 1 KRO w związku z art. 135 § 1 KRO. Wykonanie obowiązku alimentacyjnego
względem dziecka przez pozwaną w znacznym stopniu wyczerpuje się w jej osobistych
staraniach o jego utrzymanie i wychowanie (art. 135§ 2 KRO).
5. Nadto powódka wnosi o zabezpieczenie roszczenia alimentacyjnego w sposób opisany w pkt 5
pozwu.
Od ............ r. do dnia dzisiejszego, pozwany przekazuje powódce na utrzymanie dziecka
kwotę ........... zł miesięcznie, co przy zarobkach powódki oraz usprawiedliwionych potrzebach
dziecka jest niewystarczające.
Podstawę prawną wniosku w tym zakresie stanowi przepis art. 730 § 2 KPC w związku
z art. 753 § 1 i § 3 KPC.
6. Żądanie ustalenia sposobu korzystania ze wspólnie zajmowanego mieszkania stron jest zgodne
z aktualnym stanem faktycznym.
Dowód: przesłuchanie stron.
Powyższe żądanie znajduje oparcie w treści przepisu art. 58 § 2 KRO w związku z art. 613 § 1
KRO.
W tym stanie rzeczy pozew niniejszy jest konieczny i uzasadniony.
Załączniki:
1. odpis skrócony aktu małżeństwa,
2. odpis skrócony aktu urodzenia dziecka,
3. zaświadczenie o zarobkach powódki,
4. odpis pozwu i załączników.
.................................................
(własnoręczny podpis)
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gabriela



Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 35

PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałabym zapytać ,czy tak wygląda protokół sprawy o separację ,czy może być również inny od tego jaki czytałam . Pytam bo wniosłam o separację z winy męża, nie mam pojęcia czego się spodziewać na sali sądowej . Jeszcze chcę zapytać , czy to że mąż sam bez mojej wiedzy otrzymał zaświadczenie ,, białego małżeństwa,, ja wprawdzie wierząc w dobre intencje i szanując to że przemawiają za tym względy religijne przyjęłam do wiadomości ten fakt nie odwołując się . Ale doprowadziło to do niepokoju że mąż mnie zdradza więc przygotowałam wydruki komputerowe z czatów z kobietami oraz wysłanych wiadomości do konkretnej osoby z propozycjami kolejnych randek , lub z informacja że tęskni i kocha Mam kilka sms w których informuje mnie o powrotach do domu za kilka dni. Na to wszystko zaciągnął wiele kredytów i chwilówek nawet sprawy komornicze i zebrałam na tą okoliczność część dowodów ale niektóre to tylko wypisane kalkulacje kredytowe wszystkich długów. Otrzymam zaświadczenie z Centrum pomocy rodzinie chodzę tam na konsultacje od 11,2011, , posiadam wypisy szpitalne dzieci w których są wskazania dotyczące konieczności wizyt u psychologa co doprowadziła do rodzinnej terapii na którą mąż się nie zgłosił , chyba też mogę otrzymać takie zaświadczenie . Pytam wiec ponownie czy tak będzie wyglądała sprawa i czy te moje zebrane dowody są wystarczające
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Lut 05, 2012 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sądzie masz tak przedstawić dowody aby były przekonywujące, wezwać takich świadków, którzy udowodnia to co zakładasz w pozwie. Sąd to taki teatr, usiłuje być bezstronny czyli nie pomagać żadnej ze stron w udowodnieniu swych racji, jeśli przekonasz sąd do swoich racji wyda wyrok zgodny z Twoimi żądaniami, jeśli nie przekonasz…wyda inny. Oczywiście są jeszcze apelacje….
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gabriela



Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 35

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mam rozumieć że Twoim zdaniem patrząc również na wzór uzasadnienia moje dowody które zebrałam a o których napisałam mogą być dla sądu niewystarczające ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gabi.. sam fakt jakiegos idiotyzmu jakim jest " biale malzenswtwo" ' ktorego ty nie akceptujesz, nie dalas na to zgody jest powodem i dowodem rozkladu wiezi i wspolnego pozycia. Na to bym postawila . Moze istnieje jakies biale mzalzenstwo w pawie kanonicznym , nie znam sie na tym, ale w prawie cywilny malzonkowie moga sobie wymyslac biale niebieskie i fioletowe ale ZAWSZE za obopolna zgoda. Ty jak piszesz nie zgadzalas sie na zadne biale malzenstwo. zostalas o tym przez niego poinformowana. i postawiona przed faktem .
DRugim powodem jest zaniedbywanie rodziny, notoryczna nieobecnosc w domu, jawne kontakty z innymi kobietami, niewlasciwy agresywny stosunek do ciebie i dzieci.
Trzeciem powodem jest zaciaganie kredytow bez informowania ciebie o tym i to, ze ty i dzieci z tych kredytow nie korzystaliscie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gabriela



Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 35

PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki , za odpowiedż . Pewnie myślicie że za bardzo panikuję ,ale jestem naprawdę w totalnej rozsypce , po mnie nic tak po prostu nie spływa , wiem że wszystko za bardzo mnie niepokoi . Mam zanowu doła , jeszcze wczoraj dowiedziałam się od męża że w zasadzie to moja wszystko wina i chociaż nie potrafi rzeczowo powiedzieć na czym ta wina polega ,, ja dałam sprawę do sądu , wiec moja wina i tyle ,,. Dlatego przeczytałam wzór uzasadnienia i zastanawiam się czy tak właśnie wyglądać będzie moja sprawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panikujesz. To prawda. Decyzje podjelas and hoc, szybko, na szczescie sprawa jest prosta i nie widze aby cokolwiek ci moglo grozic.. chyba ze on teraz wystapi o rozwod. Moze to zrobic.
Gabi.. a czego sie spodziewalas.. no pewnie,ze to Twoja wina, rozwalasz rodzine.. nie spodziewaj sie po nim innej reakcji.
Teraz on pojdzie do prawnika. Poniewaz separacja ma byc z orzeczeniem winy.. on napisze odpowiedz na Twoj pozew .. bedzie sie w nim bronil, tj stawial zarzuty Tobie. Dowiesz sie ze nie dbalas o dzieci, nie pralas firanek. bylas klotliwa jedza a on byl poza domem poniewaz ciezko pracowal aby zarobic na rodzine. Kobiety z czatow to nbyly kolezanki z pracy, k stale klientki i umawial sie z nimi w celach biznesowych. Byc moze dowiesz sie z eejst czlowiekiem bardzo etycznym religijnym a ty swoim zachowaniem ranilas jego uczucia religijne, szydzilas z jego wiary.. dowiesz sie o sobie bzdur kosmicznych i zadasz sobie pytanie : kim jest ten czlowiek? co ja przy nim robilam tyle lat?'
Gabi Twoim problemem jest to,ze Ty wciaz traktujesz go powaznie, jak rozsadnego czlowieka. A to jest tylko aktor.. poznalas jego kolejne role.. jako czlowieka go nie znasz bo.. on sam siebie nie zna.

Gabi, czy to pismo o separacje juz poszlo do sadu? Wg wzoru powyzej ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gabriela



Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 35

PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak , mam też termin rozprawy . Wzór jest podobny . Sprawdzał go prawnik z CPR . W czwartek też się z nim spotkam żeby jeszcze raz omówić sprawe dowodów . A jesli chodzi o męża , masz rację że traktuję go poważnie i wczoraj powiedziałam mu o dowodach niektórych . Nie wiem czy on też dostanie razem z moim pozwem uzasadnienie jakie pisałam do sądu. Decyzji nie podjęłam szybko , ale po rozmowach w CPR .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostanie pozew,który napisałaś .Po to składa sie 2 egzemplarze-jeden dla sądu,drugi dla pozwanego ,a;e Gabi! Nie mów mu nic ,ani o swoich planach ,ani o tym co zrobisz, zrobiłaś , myślisz,zamierzasz itp.NIC ,a nic! ani słowa.On wszystko wykorzysta przeciwko tobie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gabriela



Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 35

PostWysłany: Sro Lut 08, 2012 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za pózno. Powiedziałam mu już o wielu dowodach. Chciałam , a może miałam nadzieję że się ocknie, że zrozumie swój błąd. Stało się inaczej , nic go nie ruszyło ,wszystko jest moją winą, pojechał i nie napizał mi już sms o tym kiedy wraca. On ma na wszystko gotową odpowiedż. Ja już mam dośc mam wiele myśli w głowie i tą że mogę się zapomnieć i skńczyć z sobą . to straszne, ale nie mogę przestać myśleć .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto przygotować sobie plan działania. Czego chcesz od swego związku? Czego oczekujesz od partnera? W jakim kierunku pragniesz iść? Co chcesz osiągnąć? To zasadnicze pytania, podstawowe, potem pojawią się też inne. Wszystko planuj na zimno, bez emocji, kalkulując co będzie najlepszym wyjściem i co skutecznie zatrzyma przemoc i manipulacje! Działając programowo trudniej będzie o zaskoczenie czy błędy....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Przepisy Prawne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group