Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NASZE MARZENIA:)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Nie samą przemocą człowiek żyje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 22:10    Temat postu: NASZE MARZENIA:) Odpowiedz z cytatem

MARZENIA – TO rozmyślanie o czymś pięknym, o zrealizowaniu pragnień.

Może ten temat wyda się dla wielu z nas abstrakcyjny, jakiś nierealny, a może nawet absurdalny...ale...
czy w szarej, trudnej, problemowej codzienności potraficie marzyć?
nawet jeśli teraz powiesz, że Ty już nie masz marzeń to może warto to zmienić... spróbuj i znajdź chwile by sobie POMARZYĆ....
o czy marzysz najbardziej?

może podzielisz się tu na forum swoimi marzeniami....

ja od roku nauczyłam się na nowo marzyć
i zaczęłam realizować swoje pragnienia....
dużo już zła poza mną...teraz będzie JUŻ TYLKO DOBRZE:)

Dziś marzę i wierzę, ze te marzenia się spełnią ...
marzę o domu z ogrodem, pełnym ciepła, miłości i zrozumienia, o domu, w którym razem rozwiązuje się problemy , w którym uśmiecha się SZCZĘŚCIE...o domu , w którym każdy ma swoje miejsce i swój własny kąt , o domu , w którym każdy ma prawo rozwijać się i sięgać doskonałości...
w tym domu będę ja ,mój obecny partner i nasze dzieci ,będzie nasz pies i kot Smile na wiosnę będą w ogrodzie pięknie kwitły drzewa, latem będziemy szukać chłodu i schronienia w ich cieniu a na jesień będziemy z nich zrywać jabłka, gruszki i śliwki ( mniam), zimą w kominku będzie przyjaźnie igrał ogień, a przed oknem dzieci ulepią bałwana...
to będą nasze wnuki...radosne, wesołe , żywiołowe...pod choinka będzie wiele kolorowych prezentów a ja będę z dziećmi szykować wigilijna kolację...i wiem, ze Anioły nam pomogą...
takie dziś mam marzenia...wierze , ze się spełnią....
kocham życie...

zapraszam do marzeń....Smile
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniołów nie ma Kaszcze. NIE MA!!
I co z tego, że marzymy?
To o czym piszesz to tylko CEL,który daje Ci motywację do dążeń.
Marzenia zawsze pozostają w sferze marzeń - są nieosiągalne.Dlatego mogą być naszymi marzeniami, czymś co pozwala nam wierzyć.
Dlatego myślę, że WIARA jest ważniejsza niż marzenia.
A ja WIERZĘ, że któregoś czasu - dokona się PRAWDA. Nie faktyczna, ale CZYSTA - bez żadnych dodatków ludzkiej wyobraźni.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anioły są
jedne złe, inne dobre
te złe maskują się i działają podstępnie, a te dobre przychodzą tylko w dobrym celu i po wypełnienu go odchodzą
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest to jakiś dowód ontologiczny magrabas bez wątpienia.W swoim czasie też wierzyłam w tezę Anzelma z Cantenbury - ale dorosłam i dane mi było poznać ludzi i świat.Oczywiście dostrzegam różnicę między Bogiem a aniołami. Zatem Bóg może tylko pozostawać w sferze marzeń \ ponieważ sam to napisałeś/ - Anioły są naszą WIARĄ - a to już żaden dowód na dobro a już na pewno nie na marzenia. /Tak myślę/
pozostaję wobec tego jednak przy kantowskiej krytyce.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anioły są bytami duchowymi
dla mnie dowodem na ich istnienie są słowa Boga, ich zapis - w Biblii
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a zatem tylko wiara - nadaje im nadzieję życia czyli ich bytu wśród nas.
Duchowość - eh...to już inny temat Very Happy
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lulka napisał:
a zatem tylko wiara - nadaje im nadzieję życia czyli ich bytu wśród nas. (...)

może w Twoim życiu Wink
a na poważnie, anioły żyją niezależnie od istnienia naszej wiary w nich czy niewiary, również ich byt wśród nas jest faktem obiektywnym (Biblia bardzo ostrzega przed zwiedzeniem!)
subiektywne jest natomiast nasze myślenie, zarówno to negujące istnienie aniołów, oraz to postrzegające te istoty jako maskotki ze skrzydełkami jak i to dające im miejsce należne tylko Bogu (czyli np. modlenie się do aniołów, czyli do stworzeń zamiast jedynie do Stwórcy)
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i w moim...
XXI wiek a ludzie wciąż maja te same dylematy i zadają te same pytania - o szczęście, marzenia,miłość
Ciekawe jaka nagroda za znalezienie odpowiedzi?
Nie postrzegam anioły jako stwory ze skrzydełkami i nie modlę się do nikogo. Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - bo nie wiem. Mogę tylko wierzyc, że anioły są zesłane na Ziemię by naprawić błedy boskie.
Bóg musiał być schizofrenicznym geniuszem skoro stworzył Niebo i życie choć wiadomo już ,że z tym drugim poradził sobie dość słabo, ale działał w dobrej WIERZE.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lulka napisał:
(...) Bóg musiał (...)

no toś sobie nagrabiła teraz u katolików... Wink za takie żarty w średniowieczu groziła śmierć i to w męczarniach!
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.


Ostatnio zmieniony przez mgrabas dnia Sob Sie 28, 2010 13:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u katolików to pal licho ale u Kaszcze to na pewno.... Very Happy
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 13:28    Temat postu: Re: NASZE MARZENIA:) Odpowiedz z cytatem

kaszcze, życzę Ci jak naszybszego i jak najpełniejszego spełnienia Twojego marzenia Smile
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magrabas dziękuje za życzenia Smile
no to ładnie z Lulką podyskutowaliście na temat Aniołów w temacie marzeń...nikt sobie nie nagrabił hahahahah bo nie po to tu jesteśmy...
w temacie o marzeniach dodałam Anioły bo w nie wierzę...a nauczyłam się, ze pisze i mówię to co czuję...i tak na prawdę to wczoraj popłynęłam w swoich marzeniach, ale usłyszałam je i pragnę by się spełniły....jezeli mamy marzenia to dążmy do ich realizacji....dlaczego nie?
wczoraj nawet zaczęłam szukać ziemi lub domu....już mam kilka propozycji ( róbmy tak by marzenia stały się realne) przecież można realizować marzenia .... nikt nam tego nie zabroni....

Lulka cieszę, że wierzysz w prawdę....i że na COŚ czekasz i wierzysz, że to nastąpi...
w dziale "nie sama przemocą żyje człowiek" chciałam byśmy dali sobie trochę wolności, ekspresji i byśmy mogli se zrelaksować a przy tym
wyobrazić sobie czego pragniemy....
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marzenia, marzenia, marzenia...ważna sprawa, w pewnych sytuacjach śmiem twierdzić, ze najważniejsza. Zwłaszcza w sytuacjach trudnych, beznadziejnych, "zagrożeniowych", kiedy bez istnienia marzeń nie można przeżyć. marzenia w przemocy to taka sytuacja ekstremalnie trudna, bo i zagrożenie nie dość, ze realne to jeszcze makabryczne - ze strony bliskich. Ponieważ sprawca często odcina swą ofiarę od świata ograniczając jej kontakty więc zostaje w jej wyobraźni przerażenie - "Świat musi być ogromnym zagrożeniem skoro ja w domu czuję się zagrożona". Właśnie w takim myśleniu o marzeniach zawierają się ich spełnienia. najpierw powoli wyobrażamy sobie fundamenty naszego domu, wizualizujemy jego rośnięcie w górę, wyobrażenia dachu, każdego pokoju, wyposażenia, a na końcu nasza wizja jest tak silna, ze powstaje realny dom.

Trzeba spróbować marzyć aby dom mógł powstać....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton napisał:
(...) sprawca (...) ofiarę (...)

oj, Echnatonie... to nie ten dział, tu jest miejsce dla: Nie samą przemocą człowiek żyje ok? Smile
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mgrabas napisał:
oj, Echnatonie... to nie ten dział, tu jest miejsce dla: Nie samą przemocą człowiek żyje ok? Smile


Wszędzie jest miejsce na nasze marzenia! Smile

Zwłaszcza o wyjściu z przemocy!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Nie samą przemocą człowiek żyje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group