Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

mąż policjant - dręczyciel
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 7:53    Temat postu: mąż policjant - dręczyciel Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich;
Jestem od 4 lat żoną policjanta, mamy dwoje dzieci. W naszym związku dochodziło do przemocy fizycznej i psychicznej z jego strony względem mnie. Aktualnie mąż się wyprowadził ale dręczyć mnie nie przestał. Jeśli nie jest w stanie zaatakować mnie bezpośrednio wykorzystuje do tego dzieci. Aktualnie toczy się przeciwko niemu sprawa w prokuraturze. No i mąż nalega na jej wycofanie mówiąć że "jeśli wyrzucą go z policji nie będzie miał juz nic do stracenia". Biorąc pod uwagę fakt, że wypowiadał różnego rodzaju groźby pod moim adresem, równiez typu: " wiem jak łatwo można zabic człowieka i jestem tym przerażony, więc nie kuś losu", zastanawiam sie nad wycofaniem sprawy, bo doświadczyłam od niego wielu rzeczy i wiem że na dużo go stać.
Proszę o opinię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata24



Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 147

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wycofuj skargi. To jest jego problem, że straci pracę. Jeśli straci pracę, jest szansa, że skupi energię na szukaniu nowej. Jeśli będzie miał wyrok w zawieszeniu, to jakakolwiek groźba pod Twoim adresem oznacza dla niego więzienie. Nie wycofuj skargi.
_________________
Agata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brzytwa



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Żandarmeria

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie wycofuj. Zrobiłaś pierwszy krok, to trwaj przy swoim słusznym postanowieniu! To co że jest policjantem, niech ci grozi, ty najlepiej staraj się rozmawiać z nim przy świadkach i jedynie zgłaszaj u prokuratora kolejne gręczenie, groźby itd. Dołożą mu nowe zarzuty.

Gadki puszczaj na wiatr. Powodzenia i nie poddawaj się!
_________________
Przemoc w rodzinie jest przestępstwem.
Każdy ma prawo zapobiec przestępstwu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 7:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko to jest mściwy człowiekJeśli straci pracę to nie zapomni mi tego do końca życia i tak długo będzie się na mnie za to rewanżował. I jesli nie będzie mnie w stanie zaatakować bezpośrednio zrobi to przez dzieci. Tak działał do tej pory.
Pozatym prokurator jest do mnie negatywnie nastawiony. Traktuje mnie albo jako osobę ktra przesadza albo jako osobe która sama jest wszystkiemu winna. Więc pewnie i tak sprawa zostanie umorzona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brzytwa



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Żandarmeria

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Walcz. Żądaj zmiany prokuratora prowadzącego postępowanie. Jeżeli zostanie umorzone, od razu pisz odwołanie. Zaprosi Ciebie pewnie szef tego prokuratora, jemu postaraj się przedstawić swoje racje. A twój "mąż" jak zobaczy że się go boisz i wycofujesz swoje oskarżenie będzie taki sam jak był. Tego typu ludzie nie zmieniają się pod wpływem groźby skazania. Tutaj trzeba walki, niestety musisz zebrać na nią kolejne siły.
_________________
Przemoc w rodzinie jest przestępstwem.
Każdy ma prawo zapobiec przestępstwu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 7:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matka męża używa argumentu typu"co dzieci na to w przyszłości powiedzą".
Pozatym on, jako policjant, ma z definicji po swojej stronie wymiar sprawiedliwości. Póki co to on jest ten dręczony oskarżeniami przeze mnie, a ja ta która "przesadza"
aktualnie w Sądzie Rodzinnym toczy się sprawa o ogrzniczenie władzy rodzicielskiej mojemu mężowi. prokurator powiedział mi, że celowo zgłosiłam maltretowanie na potrzeby sprawy o ogranczenie władzy rodzicielskiej. wtedy ręce mi opadły
pozatym zamierzam wystąpić o rozwód, może mąż znajdzie sobie inną kobietę i o mnie... zapomni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brzytwa



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Żandarmeria

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z matką jego w ogóle nie rozmawiaj. Poza tym to mit, że policjant ma za sobą z urzędu wymiar sprawiedliwości. Spróbuj swoją sprawą zainteresować organizacje, które pomagają takim jak ty. Tam są bezpłatne porady prawne, fachowi ci pomogą i jeszcze bardziej nagłośnią sprawę Wink
_________________
Przemoc w rodzinie jest przestępstwem.
Każdy ma prawo zapobiec przestępstwu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwróciłam sie już o pomoc do takiej fundacji dwa miesiące temu, na razie jeszcze nic nie zadziałała, powiedziano mi tylko, że absolutnie nie wycofywać bo mąż mnie zniszczy bo to policjant.
mąż mieszkając z nami miał prawo przechowywać bron w domu, w sejfie. oczywiscie tego nie robił, przechowywał byle gdzie, tak ze dzieci miały do niej dostęp. kiedys starsza córka nawet przyniosła mi w ręce nabój. zgłosiłam to, oddałam nabój, wysłali do ekspertyzy, okazał się prawdziwy, ale...dowiedziałam sie, że mąż jako policjant ma prawo do posiadania naboi. z tego co ja wiem to ma prawo do posiadania broni i dwóch magazynków każdy po 6 naboi, ale nie do takich dodatkowych naboi i to jeszcze luzem walających się po mieszkaniu. jak to w zasadzie jest?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brzytwa



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Żandarmeria

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W życiu. Są przepisy, które jasno określają jak i gdzie można przechowywać broń poza służbą w przypadku policjanta. Nie wiem czy nawet tak można w ogóle. Chyba powinien być sejf jakiś albo coś. Musisz poszukać w necie i popytać na serwisach, bo my w ŻW mamy inne procedury i nikt z nas nie ma prawa trzymać broni w domu Rolling Eyes
_________________
Przemoc w rodzinie jest przestępstwem.
Każdy ma prawo zapobiec przestępstwu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy zgubienie elementu broni np. magazynka jest w ogóle karalne?
jutro ide do prawnika pisać odpowiedz na pismo męża w sprawie o dzieci. właśnie sobie wydrukowałam adresy stron www na które wchodził. aż włosy mi się jeżą kiedy to czytam. ten człowiek wedłu mnie jest mówiąc delikatnie ...zboczony. prokurator w dewiacjach seksualnych mężą (np. zainteresowanie seksem ze zwierzętami) też oczywiście nie doszukał sie niczego niepokojącego. jak ja mam sie nie bac dac takiemu człowiekowi dzieci pod opiekę....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brzytwa



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Żandarmeria

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maga napisał:
a czy zgubienie elementu broni np. magazynka jest w ogóle karalne?


Jeżeli jest to tzw. istotny element broni według ustawy o broni i amunicji, wtedy jego zagubienie albo sprzedaż są już karalne. Zamek jak najbardziej, ale wydaje mi się że magazynek już nie podpada pod tą wykładnię Question
_________________
Przemoc w rodzinie jest przestępstwem.
Każdy ma prawo zapobiec przestępstwu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jeśli magazynek był pełen naboi (6sztuk)?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brzytwa



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Żandarmeria

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak najbardziej, ale upewnij się u prawnika jak to dokładnie traktować oraz podnieść na procesie.
_________________
Przemoc w rodzinie jest przestępstwem.
Każdy ma prawo zapobiec przestępstwu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

policjant może przechowywac dom w miejscu zamieszknia o ile uzyska zogodę kierownika jednostki . Ponadto warunki przechowywania są ściśle określone - sejf z certyfikowanym zamkiem itd . Przepisy zawarte tak jak trafnie określił Brzytwa w Ustawie o Broni i Amunicji .

Ponadto aminicja luzem i do tego dziecko miało dostęp to niedopuszczalne z jakiego punktu by nie patrzec .
Możesz spokojnie zgłoscic ten fakt do sprawy .
Tak nie może byc -to jest niedopuszczalne za takie przechowywanie broni jak bym decydował to ten policjant pozbył by się pracy natychmiast .


pozardwiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 7:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety prokurator nie dopatrzył się niczego niewłaściwego w przechowywaniu broni w miejscu dostępnym nawet dla dzieci, w posiadaniu dodatkowych naboi i udostępnianiu ich dzieciom a nawet w zgubieniu magazynku. On uważa, że to wszystko robię celowo by mieć dowody w sprawie o ograniczenie władzy rodzicielskiej mojemu mężowi. W ogóle nie rozumiem tego toku myślenia. Dla mnie to prawieże dwie odrębne sprawy. No cóż pozostaje mi walka w Sądzie Rodzinnym o dzieci, ich widywanie z ojcem tylko w mojej obecności.
Mam jeszcze jedno pytanie czy prokuratura może nie przyjąc wycofania do zażalenia o umorzeniu sprawy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group