Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

JESTEM W STANIE ZABIC

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Masza35



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 250
Skąd: Trójmiasto,Koszalin

PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 12:53    Temat postu: JESTEM W STANIE ZABIC Odpowiedz z cytatem

TO NIE SA ZARTY.
TO JEST WALKA, WALKA NA SMIERC I ZYCIE
JAK LWICA WALCZE O MLODE,JUZ NIC MNIE NIE POWSTRZYMA.
ALBO JA, ALBO ON.
_________________
Bog nie moze byc wszedzie obecny, dlatego stworzyl matke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 7:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakie było uzasadnienie sądu co do powierzenia ojcu dwójki dzieci?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomyśl sobie, że nie warto iść do więzienia za takiego frajera. Dzieci wtedy zostaną oddane do domu dziecka, a Ty nie będziesz mogła ich w ogóle widywać.

W wakacje w Tczewie kobieta zabiła męża. Dzieci pomogły posprzątać jej zwłoki. Dopiero po kilku dniach zadzwoniła na policję. Mieli niebieską kartę. Kobieta poszła do więzienia i przesłuchiwali również syna, który ukrywał dowody zbrodni. Bardzo smutna historia. Nie znam szczegółów, ale dzieci są teraz same, a ona jest w więzieniu. Nie warto...

Na pewno bardzo cierpisz i już brak Ci sił. Ale spróbuj porozmawiać z kimś choć trochę bliskim, udaj się do ośrodka pomocy w mieście. Jak uspokoisz emocje, będzie lepiej. Ściskam Cię ciepło i wszyscy tutaj z Tobą jesteśmy!
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trissi ma rację, nie warto działać pod wpływem emocji.
Jednak kobiecie, której zabrano dzieci bardzo trudno jest myslec zdroworozsądkowo, a do tego życie nie jest zdroworozsądkowe...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Masza35



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 250
Skąd: Trójmiasto,Koszalin

PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie otrzymalam wciaz odpisu wyroku, poraz drugi zlozylam wniosek.
Najprawdopodobniej zadzialala zasada matematyczna 4:2=2
O psychologii nikt chyba nie slyszal w kraju polozonym w srodku Europy w roku 2007. Ze dzieci sie nie rozdziela!
A zeby bylo zabawniej sedzina nie zapewnila mi kontaktow z jednym z dzieci. No coz, pewnie zapomniala.

Moj najstarszy syn trafil na odzial psychiatrii-ostry zespol paranoidalny,
nie poradzil sobie z tym wszystkim.
Co jeszcze musi sie wydarzyc?

Wiem, w pelni zdaje sobie sprawe, ze wiezienia pelne sa kobiet, kobiet ktore nie wytrzymaly...
Ja juz nie daje rady
_________________
Bog nie moze byc wszedzie obecny, dlatego stworzyl matke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 8:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masza, ja bym walczyła odwołała się chocby nawet do ministra sprawiedliwości, napisz do niego, on ma prawników ponoć odpisują, albo nawet napisz do międzynarodowego trybunału.
a sąd pytał dzieci z kim chca być?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Masza35



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 250
Skąd: Trójmiasto,Koszalin

PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje Maga za Twoje slowa.Trissi tez dziekuje.

Dzieci nie byly pytane z kim chca byc, ale byly przesluchiwane przez prokurature na okolicznosc znecania sie ojca nad rodzina.
Duzo powiedzial szczegolnie syn najstarszy,chociaz wiem ,ze to bylo dla niego traumatyczne przezycie ,ma 15 lat.I co z tego-sprawa utknela w prokuraturze...Samo przesluchanie oparlo sie o skandal, poniewaz nie zostaly zachowane warunki do przesluchania dzieci- przesluchanie bylo w sadzie na wniosek prokuratury- oczywiscie ze protestowalam, a byl to akutat tydzien poszanowania praw dziecka w sadzie. Skorzystalam z tego zadzwonilam do mediow , radio zrobilo krotki reportaz, i co z tego..?? a no to, ze zyskalam sobie brak przychylnosci sedziego, ktory do przesluchania kolejnego dziecka zdjal toge i laskawie zszedl do pokoju sedziowskiego, ale juz po drodze uslyszalam komentarz psychologa -z tego nic nie bedzie- i faktycznie nie mylila sie.
Corka wyszla po dwoch minutach, dlaczego? bo sedzia zadal blyskotliwe pytanie w odpowiedni sposob sformulowane jak dla 7 letniego dziecka "czy pamietasz jak tata sie zachowywal gdy mieszkaliscie razem?"
Dziecko odpowiedzialo oczywiscie, ze nie pamieta. (Minely 4 miesiace).I sedzia zamknal sprawe. Ja nie bylam obecna podczas przesluchania,zostalam wyproszona, pomimo mojej prosby o pozostanie na sali z dzieckiem.
Mialam alternatywe, albo opuscic sale, albo corka nie bedzie zeznawac.
Wszystko to mialo miejsce w jednym z wiekszych miast w Polsce.

Nie wierze w wymiar sprawiedliwosci w naszym kraju, to sa kpiny.
Cisna mi sie mocniejsze slowa .

JA JUZ NIE MOGE!!!
_________________
Bog nie moze byc wszedzie obecny, dlatego stworzyl matke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to nie zapewniła? Co jest napisane w wyroku odnośnie kontaktów dziecka z Tobą? Opisz proszę to bardziej.

Ten schemat zdejmowania togi robi się po to by dziecko czuło się bezpieczniej, wśród ludzi. Tu mogę Cię uspokoić.


I co dokładnie stało się z dziećmi?
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Masza35



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 250
Skąd: Trójmiasto,Koszalin

PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trisi- sprobuje to opisac prosciej.

co do togi, to zostaly one zdjeta na moje upomnienie sie , aby stworzyc dzieciom mniej stresujace warunki.I mialo to miejsce przy przesluchiwania drugiego dziecka.Z czego nic nie wyszlo, o czym wyzej pisalam.

Jeszcze nie mam w reku wyroku, caly czas czekam.Znam go ze slyszenia i jestem pewna ze nie ma tam slowa o kontakcie moim z jednym z dzieci.
Grzecznosciowo byl tam ze mna prawnik, ktory rowniez to potwierdza, ze nic nie bylo w tresci wyroku o tym.

Trisi czy moglbysmy porozmawiac na pw?
Pozdrawiam
_________________
Bog nie moze byc wszedzie obecny, dlatego stworzyl matke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brzytwa



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Żandarmeria

PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maga napisał:
ja bym walczyła odwołała się chocby nawet do ministra sprawiedliwości, napisz do niego, on ma prawników ponoć odpisują, albo nawet napisz do międzynarodowego trybunału.


Nonsens. Minister nie jest żadną instacją odwoławczą. Odwoławczą jest przecież sąd wyższej instacji czyż nie?

Hehe, a potem takie sprawy i tak wracają do nas spowrotem, na dół do ponownego prowadzenia. Jacy prawnicy? To nie poradnia prawna.

Dziwi mnie że autorka wątku zamierza zabić nie wiadomo w sumie po dlaczego, po co i co przez to chce osiągnąć. Polecam najpierw psychologa.

Nawet nie masz jeszcze wyroku? Słyszalaś o czymś z plotek? Na podstawie plotek zamierzasz zabić? Może przemyśl to jeszcze raz Cool

Może jednak zaczekaj aż dostaniesz oryginał wyroku i na podstawie niego podejmiesz dopiero decyzję?
_________________
Przemoc w rodzinie jest przestępstwem.
Każdy ma prawo zapobiec przestępstwu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To bardzo dobrze, że na Twoją prośbę, źle zrozumiałam czytając. Napisałam Ci PW odnośnie braku decyzji co do drugiego dziecka.
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Masza35



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 250
Skąd: Trójmiasto,Koszalin

PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Brzytwy,
Witaj,
masz racje w 100%, ze to sad wyzszej instancji jest instytucja odwolawcza i pewnie tam nalezy szukac pomocy.
Jak rowniez masz racje, ze potrzebuje terapii - na marginesie -wlasnie czekam na pierwsza konsultacje.( moze zdarze przed...)

Natomiast Tobie radze, abys dokladnie czytal watki, zanim sie wypowiesz na forum.
Gdyz po pierwsze NIE NA PLOTKACH OPIERAM SWOJA WIEDZE,
a na formie czytanej wyroku - o czym pisze wyraznie we wczesniejszych postach. Laughing

A po drugie ... coz, zycze Ci milej niedzieli

Pozdrawiam wszystkich czytajacych
Masza
_________________
Bog nie moze byc wszedzie obecny, dlatego stworzyl matke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pon Paź 15, 2007 7:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brzytwa a co jak już sądownie nie ma się gdzie odwołać?
Ludzie piszą do ministra sprwiedliwości, nawet osoby z tego forum. nie wiem tylko z jakim skutkiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brzytwa



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Żandarmeria

PostWysłany: Pon Paź 15, 2007 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z zerowym. Skargi i tak wracają na dół, do prokuratury i na policję aby odpowiadać na nie. Minister nawet ich nie czyta, jego sekretariat parafuje tylko aby odesłać do danego województwa i odpowiedniej prokuratury.
_________________
Przemoc w rodzinie jest przestępstwem.
Każdy ma prawo zapobiec przestępstwu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 7:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Święta racja, tylko skarżący mało kiedy wie o tym. Dopiero jak dostanie odpowiedź z odpowiedniej prokuratury czy urzędu to jest zdziwiony.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group