Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Worek na usprawnienie forum i nowe pomysły
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Uwagi nt forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nagrody pocieszenia będą ? Wink

Fajny pomysł. Się zgłaszam poza konkursem.
Tematyczność w dziale " Nie tylko przemocą człowiek żyje" dość wąska i mało relaksująca.
Może jakieś felietony? W temacie " Refleksja" pustka. Widac brak odwagi i otwarcia forumowiczów.
Moim skromnym zdaniem, ale zdaję sobie sprawę z znaczenia Forum.
Chciałabym np: poczytać o dobrych zakończeniach spraw.
Ot, dwa słowa: Udało się! To motywujące dla innych, że można i nie trzeba się poddawać. Ofiara nie musi pełznąć może, ma prawo nosić głowę podniesioną do góry. Bronić się i szukać pomocy bo to nie jest wstyd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj ) Smile

Pewnie że będą nagrody i te pocieszenia także Smile .

Jak masz konkretne pomysły odnośnie felietonów ... To jestem za ,jednak trzeba dać nazwę dla takiego konkursu , wymagania, co jest jego przedmiotem. Czekam na propozycję , jak masz śmiało pisz do mnie na pw.
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 0:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jakieś krótkie opowiadania też. Po zakończeniu sprawy sąd pyta: " o co prosisz sąd ?" zarówno oskarżonego jak i np: oskarzyciela posiłkowego. fajnie by było jakby takie "przemowy" ludzie pisałi - to nie tylko Konkurs to by było również przygotowanie do takiego "występu" bo wiemy ile nas kosztuje zdrowia i jaki to stres żeby nie powiedzieć kolejna trauma.
O czym? ha - nikt lepiej od nas nie potrafi opisać jeden dzień, jedną chwilę strachu, bólu cierpienia. Nikt bardziej od nas nie potrafi opisać jednego uśmiechu, westchnienia ulgi...
Warunki ustala Moderacja.
Nagrody -ach - żeby główną nagrodą była WOLNOŚĆ.
Jedyną propozycję jaką śmiem wysunąc to ilość np: wierszy trzy różno tematycznych, Felieton jeden i jedno opowiadanie. Najlepiej pisane w PDF
i podany link. Chodzi o miejsce w temacie.
Tytuł - niech forumowicze rzucają propozycje.
Nie wiem czy dobrze piszę i myślę czy źle, ale watro pomyśleć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 0:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie że warto przemyśleć Twoje pomysły . Są wartościowe no i inowacyjne jeśli chodzi o cały internet w tej tematyce.
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale przeciez to Twój pomysł nie mój...

Rzucam pierwsze hasło nazwy Konkursu:

1 - "Pytam Cię o życie moje"

Uzasadnienie:

Zarówno poezja jak i proza /szczególnie ta oparta na faktach/ stawia pytania - Dlaczego ja , dlaczego mnie, dlaczego mi to zrobiłeś/łaś - Pytanie o życie jak dalej mam żyć etc...
W poezji zaś poeta zawsze pyta o sens - sens istnienia, granicę miłości,nienawiści, tęsknoty, cierpienia ale również wyciąga ręce ku nadziei.
Moim zdaniem zawsze zwracamy sie ku komuś. Nierzadko jest to sam sprawca naszych nieszczęść, ale przecież i obiekt naszych nadziei i miłości pytamy go czemu wybrał nasze życie...
Tak to sobie wydumałam... Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładam konkurs w temacie:

Jak wyobrażasz swoje życie kiedy nie będzie w nim przemocy?

Forma dowolna!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a gdzie ten temat?
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

więc ostatecznie taki temat konkursu literacjiego ?

oczywiście forma opracowania dowolna. Np. artykuł, opowiadanie, rozprawka, wiersz ....


czy tak ?
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie.
Według schematu - Świat w oczach Kowalskiego
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 0:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

temat warto kontynułować może z nieco innej strony a więc :

Jeśli Ktoś ma jakiś pomysł odnośnie np : konkursu . Ma jakiś pomysł na projekt związany z działalnością forum , pomysł na informację docierającą do internautów, inne ciekawe inowacje...

Z całą pewnością poczynię stosonwe kroki w kierunku realizacji tych pomysłów. Przewidziane są także nagrody książkowe dla pomysłodawców. Smile Smile Smile Rolling Eyes Smile Smile Smile
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
arty
Gość





PostWysłany: Nie Kwi 04, 2010 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam cały temat i proponuję:

W kwestii dotyczącej promocji forum: więc wydaliście zapewne znaczną część środków na działania promocyjne. Czy zbadaliście fakt, jaka forma promocji była najbardziej skuteczna? Proponuję, abyście przeprowadzili ankietę wśród obecnych członków forum: jak tu trafiłeś. Wtedy będzie wiadomo, co jest skuteczne.
Marasie, piszesz że wysłaliście do kilkudziesięciu instytucji informacje. Czy był jakiś odzew?? Czy była wzajemna wymiana informacji w zakresie pomocy dla ofiar przemocy? Czy instytucje miały materiały np. ulotki informacyjne i były zobowiązane do ich przekazywania?
Nasuwa mi się współpraca z wieloma instytucjami, nie wiem z jakimi współpracujecie, bo nigdy w żadnej instytucji nie zostałam poinformowana /policja, szpital gdzie robiono mi opis moich obrażeń ciała, psycholog/ stronę znalazłam dzięki Doktorowi Gogolowi.
No więc wymienię te instytucje:
- policja
- psycholodzy
- ośrodki interwencyjne
- szkoły
- szpitale
- uczelnie wyższe.
Mogą też być prywatne firmy, które miałyby z tego formę reklamy: prywatne gabinety, księgarnie psychologiczne, nawet wydawnictwa, bo gdyby na jakiejś książce o przemocy pisało, że jest rekomendowana przez niebieską linię to ja bym ją kupiła.

1. Co zrobić aby przyciągnąć jak najwięcej profesjonalistów?
Myślę, że najlepsza jest metoda coś za coś. Zastanówmy się, co można im dać w zamian??
- informacja o instytucji i danym profesjonaliście na forum, link do strony poradni lub psychologu – korzyści są dwustronne, bo wielu ludzi, którzy trafiają tutaj nie wie, gdzie w jego okolicy jest psycholog i czy się zna w tematyce przemocy domowej. Pyza tym takie gabinety terapii mogą promować forum.
- organizowanie dla profesjonalistów udzielających Pomocy na forum szkolenia;
- psychologom można wydawać też certyfikaty niebieskiej linii, o różnych stopniach zaangażowania w zależności od ich zaangażowania w sprawy forum i w szkolenia. Dla nich to będzie atutem w pracy zawodowej.
Można też przyciągać studentów psychologii, którzy są na ostatnim roku. W końcu byłoby to dodatkowym atutem dla nich przed rozpoczęciem kariery zawodowej.



2. Jak usprawnić działanie forum aby było najbardziej przydatne?
Szukałam ostatnio spisu książek do przeczytania, kiedyś to widziałam, a teraz nie mogę znaleźć. Więc takie rzeczy jak spis ważnych lektur powinny być przyklejone i bez możliwości wpisów forumowiczów, bo potem się zaśmiecają i trudno czegoś odszukać.

3. Jaka forma pomocy jest najbardziej pomocna dla potrzebujących?
Dla mnie najważniejsze w tym forum jest to, że ktoś ze mną jest. Ciągle zaglądam, czy ktoś do mnie napisał. Wtedy nie czuję się tak strasznie samotna.

Co do konkursu, to uważam, że temat Echnatona jest bardzo ciekawy.
Jak wyobrażasz swoje życie kiedy nie będzie w nim przemocy?
Właśnie sobie zdałam sprawę, że jeszcze sobie tego nie wyobrażam.

Może zrobić tak, że ten konkurs byłby taki, że każdy wysyła swoją pracę na maila, a potem jednego dnia wszystkie są publikowane w nowym temacie. Wszyscy to czytamy i oceniamy. Jeden forumowicz jeden głos. I tyle. Myślę, że pomysł jest interesujący i daje mobilizację do myślenia o swojej przyszłości, a reszta jest nieważna.
Powrót do góry
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Kwi 05, 2010 7:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo, już klaszczę na Twoje pomysły! To doskonały materiał do dalszego szukania, w dodatku pewne pomysły podpowiadają nam wiele, a niektóre są wzmocnieniem tego co sami już wiele razy przedstawialiśmy.

Promocja...to temat ważny i potrzebny ale właściwie nie wiemy czy my chcemy tej promocji czy kierownictwo NL, jeśli nie będzie tutaj pewności i jednoczesnego przekonania, że warto, że potrzeba, że chcemy to dalej rozwijać to...nie może być dalszej promocji...Rozmawialiśmy już o banerach reklamowych, o promocji, o szukaniu wsparcia w instytucjach typu prywatna praktyka i kancelarie adwokackie, mówiliśmy o sposobie wejścia w instytucje, ale wciąż drepczemy w miejscu i nie potrafimy określić się - czy forum NL będzie istniało za rok, dwa, pięć czy też za kilka miesięcy umrze jak nieuprawiane pole....Od tego wciąż zaczynamy i na tym kończy się każda dyskusja a temat nie posuwa się na krok...

Doskonałym pomysłem jest wyróżnienie profesjonalistów bezpłatnymi szkoleniami, certyfikatami, zaszczytami, promocją...Gdyby ten temat można wdrożyć i pokazać, że to działa być może w naszym forum fachowcy rośli by jak grzyby po ciepłym letnim deszczu...Warto powrócić do tego pomysłu...

Kiedyś myśleliśmy o osobistym opiekunie ale ten pomysł - chyba z racji niewielu profesjonalistów - został zarzucony ale nie zapomniany. Co sądzicie o takim osobistym opiekunie?

A na temat konkursu literackiego to...administrator bez trudu utworzy temat konkurs i będzie można tam będzie wklejać kolejne prace ale tylko przez administratora strony, inni nie mogliby nic dopisać. Można utworzyć nowy temat do komentarza prac ale prace byłyby bezpośrednio oddzielone od komentarzy. . Warto wtedy zadbać o oprawę konkursu, czytelne reguły i rozpropagowanie. Oczywiście ważna sprawą jest - do kogo kierować ostrze konkursu...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Kwi 05, 2010 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaro Smile doprawdy nie wiem co Ci odpisać. Kazimierzu zapewne wiesz co mam na myśli.

Zaro to co Kazik napisał jest prawdą. Nie wiadomo ile będzie istnieć to forum tego nie wiemy. Jednak jeśli nie podążymy w kierunku zmian, modernizacji to może stać się jedynie adresem internetowym nic nie znaczącym. Dodać należy że może dojśc do tego szybciej niż się spodziewamy.
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
arty
Gość





PostWysłany: Wto Kwi 06, 2010 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za uznanie, miło mi Smile

Myślę sobie, że żeby mieć wyjątkową firmę, biznes, cokolwiek trzeba się w tym specjalizować, wierzyć, że to co się robi jest wyjątkowe i sprawić, że inni będą też tak myśleć.
Obojętnie co się w życiu robi. Można być nawet szewcem. Można być szewcem, który naprawia stare buty i siedzieć w śmierdzącej kanciapie. Można być też szewcem, który robił buty dla Papieża i być znanym na całym świecie.
Wiecie, zawodowo to ja się potrafię realizować, tylko życie osobiste mi nie wychodzi.

I nie przerażajcie mnie hasłami, że forum może zniknąć, to byłoby okropne dla nas tutaj.
Chętnie Wam pomogę, żeby tak się nie stało Smile

Myślę, że osobisty opiekun to wspaniały pomysł Smile
Powrót do góry
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Kwi 06, 2010 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek tylko tak żartował, ale nie wyobrażam swego istnienia bez tego forum....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Uwagi nt forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group