Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dział Powitań . Dobrego słowa nigdy nie za wiele
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 52, 53, 54  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
_PREDATOR_



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2
Skąd: Rosenberg O.S.

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stokrotka1961 napisał:
Very Happy Dziękuję za wsparcie . Nie zawsze jestem tą wiosenna stokrotką , czasami i płaczę . Wasze słowa podtrzymują na duchu i chyba warto . Może nie uda mi się wygrać , nie zbierałam dowodów , chciałam je ukryć , ale będę walczyć dla dzieci , szczególnie dla syna( przecież mogłam go stracić na zawsze ) , nie zrobiłam tego dziewięć lat temu , mam zał do siebie , bałam się ale chcę zrobić to teraz i nieważne co ze mną będzie . Nie pozwolę by ojciec oczerniał moje dziecko , ja to już jestem stara ale ten młody mężczyzna . miłego dnia Smile Very Happy

Stokrotko, masz pełne poparcie z mojej strony Razz
I nie jesteś "STARA" (widziałem Very Happy )
Pozdrawiam i trzymam kciuki...
_________________
Edi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

człowiek jest tak bardzo wciągnięty w swoje problemy , że dobre słowa , gesty, uśmiech , miłe spojrzenie innych jest ŚWIATEŁKIEM na drodze do wyjścia z tych problemów....

Życzę miłego dnia Smile uśmiechu Very Happy i samych dobrych ludzi wokół Wink
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołączam sentencję
"Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak potrafimy być nimi jutro?
Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie, jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia. Wyjdź mu naprzeciw."

— Phil Bosmans
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Dziękuję Kasiu za bardzo mądrą sentencję . Chyba się podnoszę psychicznie ? , zaczynam traktować to co było jak sen , który jest poza mną . Ta drabinka ! , czuję że zeskakuję z niej , zaczynam wierzyć w ludzi i wiem , że wiele obcych osób nie pozostawi mnie samą w ciężkich chwilach, mimo ,że moja rodzina , zamiast wesprzeć i przytulić prawi mi morały ..... Very Happy . Już nie płaczę i nie tęsknię za nimi tak bardzo . Teraz zaczynam dopiero zdawać sobie sprawę , ze to co było nazywa się przemocą , przez 26 lat wydawało mi się , ze tak musi być . Przerabiałam to jako dziecko a także jako osoba dorosłą . Przez ten cały czas wydawało mi się , ze to ja jestem winna za to wszystko , ze jestem tym nic niewartym nieudacznikiem , może " szmatą"- słowa męża , które mnie bardzo zabolały i wywołały bunt .wypowiedziane były dzień po powrocie do domu ze szpitala , gdy miałam niesprawne ręce i nogi i nie bolała mnie przemoc fizyczna użyta w tym dniu , gdy problemem dla mnie było utrzymanie pozycji stojącej , lecz te słowa. Wtedy miałam żal do męża , " leniu śmierdzący , ty śmieciu weź się do roboty , papiery i doktory kłamią a ja wiem swoje ". Sądziłam , że należy mi się szacunek , przynajmniej za opiekę nad teściowa przed jej śmiecia ( a jak było to wiemy tylko my obie , teściowa odeszła dzień po moim wyjeździe Przez te wszystkie lata czułam się tak jakbym nie istniała . Very Happy . Very Happy Zaczynam się cieszyć z najmniejszych szczegółów , jakie niesie życie" Moje Życie". Zaczynam marzyć , marzę o studiach i to dla mnie kiedyś wydawało się nierealne , staje się rzeczywistością . Życie jest cudowne , i mimo ,że chciałabym wymazać moje 48 lat na dobre z pamięci ,chce żyć i będę żyć po to by pomagać innym osobom podobnym do mnie . Very Happy Pozdrawiam i życzę miłego walentynkowego weekendu ... Very Happy . Nie da się tego wszystkiego opisać , to temat chyba na powieść ...
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stokrotko życzę Ci byś poszła na studia...dasz rade... Smile Smile Smile
ja 2 lata temu skończyłam pedagogikę....w wieku 38 lat Smile było to dla mnie niesamowitym osiągnięciem...i podniosło moją wartość, bo zrobiłam wówczas pierwszy raz coś dla siebie samej Smile
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paran77



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 46
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 7:38    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Nie przywitałam się... Jestem potworem, straciłam wszystko... Teraz muszę budować nowe życie- sama zmieniam się, ale już tylko niestety dla siebie i dla dzieci... Dam radę...
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paran77 Witaj

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj słonko:)
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj paran77 jeśli wiesz co trzeba zmienić to na pewno zmienisz...DASZ RADE...życzę ci siły i odwagi...tu na powierzchni człowieczeństwa jest życie...warto!
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gabi66



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 38
Skąd: Pomorskie

PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie... Żyję w przemocy od 5 lat. Myślę, że dojrzałam emocjonalnie do przerwania tego koszmaru. Zaglądam tu od jakiegoś czasu, ale nie miałam jeszcze odwagi opisać swojej historii i uczuć z jakimi się zmagam. Dziś jest więc TEN DZIEŃ. Myślę, że umieszczę to w osobnym wątku.
Pozdrawiam Was i trzymam kciuki!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Gabi...DOBRZE ŻE JESTEŚ!!!! Smile Smile Smile
Jutro będzie lepsze niż dziś....pozdrawiam serdecznie...
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Witam serdecznie 1 . Wszystkich pozdrawiam i życzę miłego weekendu . Te moje siły wzrastają z każdym dniem . Odeszłam , i teraz wiem , że zrobiłam dobrze . Zaczynam się uśmiechać i cieszyć drobnostkami ... Smile . Wiem , także , że warto żyć , przecież to życie jest takim cudownym darem Smile
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Kasiu Mądra Kobieto ! , dziękuję za wspaniałe rady Very Happy
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stokrotko dziękuję...ściskam mocno i Ciebie i paran77 i Gabi i inne zaglądające tu kobiety a może i facetów...nie możemy pozwolić na przemoc...
wiem jak ciężko jest podjąć decyzję...
wiem jak się już przejrzy na oczy, to jak ciężko przyjąć do wiadomości ,że to nas dotyczy...potem jak ciężko się z tego wydostać...jak ciężko podjąć decyzje, bo wreszcie podejmujemy je (może pierwszy raz - przeciwstawiając się sprawcy) same dla siebie...najważniejsze by trwać przy tym ,że to, że zaczęliśmy zmieniać jest DOBRE...to małe kroczki w drodze na szczyt tej "drabiny"...
i nie było łatwo...i nie jest....ale jest to dążenie do DOBREGO SPOKOJNEGO BEZPIECZNEGO ŻYCIA...

buziaki dla Wszystkich Smile Smile Smile
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Dziękuje Kasiu ! . to tak boli . Cały czas myślę o Córce , która została z mężem , nie chciałam manipulować nią . Nie byłam w stanie otrzymać jej , dojazdy do szkoły , mieszkałam u mamy . Odeszłam zostawiając wszystko , w chwili obecnej widzę parawan po tamtej stronie miasta ( części , gdzie mieszka mąż ) , mam wstręt do wszystkiego co tam zostało , poza moja córka , nawet gdy czytam jego imię , coś się ze mną dzieje . Nie potrafię sobie odpowiedzieć na to pytanie . Ale wiem , że chcę żyć , nie chcę myśleć już i marzyc tylko o śmierci . Pomagają mi Policja i pani z PCPR . Ciesze się , że nie mam już tych nerwowych telefonów ( kilkanaście połączeń , w przeciągu 10 min ,. Od jakiegoś czasu nie nachodzi mnie , ale zamykam pokój na klucz . To wszystko mam dzięki Policji . Obecnie mąż nie zostawia na mnie suchej nitki ( to tez zgłosiłam) . Dopiero teraz zdaję sobie sprawę z kim ja żyłam 26 lat , kogo tak bardzo kochałam . Crying or Very sad To bardzo boli .
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 52, 53, 54  Następny
Strona 34 z 54

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group