Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak rozpoznać sprawcę przemocy - za nim będzie za późno!
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 13:40    Temat postu: Jak rozpoznać sprawcę przemocy - za nim będzie za późno! Odpowiedz z cytatem

Jak rozpoznać sprawcę przemocy - za nim będzie za późno!

TEST "DAMSKI BOKSER"

Poczatki bliskiej znajomosci sa zawsze ekscytujace. Naturalne jest, ze z jednej strony mamy wówczas tendencje do idealizowania partnera, z drugiej zas staramy sie przedstawic jak najlepiej skrywajac wady i eksponujac to, co partner, jak nam sie zdaje, móglby w nas docenic. On ze swej strony robi oczywiscie to samo - stara sie przedstawic w jak najkorzystniejszym swietle. Taka sytuacja nie sprawia jednak, ze to, co w przyszlosci mogloby nam sie nie spodobac rzeczywiscie znika. Niezaleznie od tego, jak mocno jestesmy dzis zauroczeni, na pózniejszym etapie znajomosci bedzie trzeba spotkac sie z cala osobowoscia partnera. Takze z tym, czego dzis nie mozemy, albo nie chcemy dostrzegac.

Umieszczony nizej test pod kilkoma istotnymi wzgledami rózni sie od testów dla par zamieszczanych w prasie dla rozrywki czytelników. Ten nie sluzy rozrywce. Jest na serio. Nie rozwiazuje sie tez go razem. Nie wymaga zadawania partnerowi zadnych pytan, ani konsultowania z nim twoich odpowiedzi. Nawet sie to odradza. Na wszystko co tu jest mozesz i powinnas odpowiedziec sobie sama. Nie ma tu jednoznacznej punktacji ani gotowych diagnoz. Poszczególne punkty sluza raczej do tego, by spokojnie zastanowic sie nad nimi. Z badan statystycznych wynika, ze kobiety, których partnerzy stosowali wobec nich przemoc odpowiedzialy twierdzaco na jedno, dwa lub trzy z tych pytan. Twierdzaca odpowiedz na tyle lub wiecej powinna byc bodzcem do bardzo uwaznego przyjrzenia sie osobie, z ktora wiazesz swoja przyszlosc.

1. Czy na poczatku znajomosci intuicyjnie wyczuwalas/wyczuwasz, ze Twój partner móglby w przeszlosci wobec innej kobiety albo teraz lub w przyszlosci wobec Ciebie stosowac przemoc? Czy poszukiwalas czegos takiego jak ten test wlasnie z mysla o nim i o tym przeczuciu?

2. Czy na poczatku znajomosci mezczyzna staral sie przyspieszyc nadmiernie naturalny bieg wydarzen? Czy proponowal od razu blizszy zwiazek niz oczekiwalas? Upieral sie przy jak najszybszym slubie, lub jak najszybszym zamieszkaniu razem?

3. Czy rozwiazuje konflikty w sposób konfrontacyjny, uzywajac emocjonalnego szantazu, zastraszania, wysmiewania lub przemocy?

4. Czy uzywa obelzywych slów?

5. Czy masz wrazenie, ze stara sie zdobyc kontrole nad Toba?

6. Czy w sporach lub bez powodu uzywa grózb wyrzadzenia fizycznej krzywdy Tobie lub komus innemu, grozi popelnieniem samobójstwa, ujawnieniem tajemnic, porzuceniem albo odmowa wsparcia materialnego?

7. Czy w zlosci niszczy rózne przedmioty albo tlucze w nie rekami lub nogami? Czy stosuje przemoc symboliczna, jak darcie zdjec, ciecie twarzy na fotografii, lub niszczenie waznych pamiatek i symboli?

8. Czy kiedykolwiek uderzyl zwiazana z nim wczesniej kobiete? Czy twierdzi, ze to ona jest temu winna, poniewaz sama doprowadzila go do stanu zlosci?

9. Czy naduzywa alkoholu, leków psychoaktywnych lub narkotyków? Czy ma luki w pamieci po uzyciu tych srodków? Czy po uzyciu tych srodków staje sie agresywny wobec kogokolwiek?

10. Czy mial jakiekolwiek klopoty z prawem z powodu wykroczen przeciwko jakims osobom- grozby, nekanie, naruszanie nietykalnosci cielesnej lub za akty wandalizmu?

11. Czy czesto zartuje na temat przemocy, lub ponizania kogos? Czy masz wrazenie, ze jego poczucie humoru jest skoncentrowane na tematach zwiazanych z destrukcja, rywalizacja, walka i przemoca?

12. Czy usprawiedliwia napady furii tym, ze byl pod wplywem alkoholu lub innych srodków - "to mówila wódka, a nie ja" , "to sie zdarzylo tylko dlatego, ze bylem pijany (nacpany, na lekach itp.)" , "bylem tak pijany, ze nie wiedzialem, co robie

13. Zdarzylo sie wiecej niz raz, ze wpadl w szal dokonujac aktów wandalizmu, tluukac jakies przedmioty lub rzucajac nimi?

14. Czy jest zazdrosny o wszystkich i wszystko, czemu poswiecasz czas poza nim?

15. Czy zdarzylo sie kiedys, ze pobil kogos w napadzie szalu takim, ze nie pamietal pózniej co robil?

16. Czy masz czasem wrazenie, ze on nie przyjmuje odrzucenia lub odmowy do wiadomosci?

17. Czy on oczekuje, ze zwiazek bedzie trwal wiecznie? Czy uzywa takich zwrotów jak "razem do grobowej deski" , "na zawsze" , "bez wzgledu na wszystko"?

18. Czy bagatelizuje przypadki zlego traktowania Cie przez kogos innego, lub przypadki, kiedy sam zle Cie potraktowal?

19. Czy poswieca nieproporcjonalnie duzo czasu na rozprawianie o Tobie? Czy opiera swoja tozsamosc na tym, ze jest Twoim mezem, kochankiem itp?

20. Czy próbuje wciagac swoich lub Twoich przyjaciól lub krewnych w kampanie majaca na celu podtrzymanie albo odnowienie zwiazku?

21. Czy nadzoruje Twoje poczynania albo sledzi Cie?

22. Czy jest przekonany, ze inni wystepuja przeciwko niemu? Czy uwaza, ze osoby Ci bliskie nie lubia go i próbuja Cie naklonic, bys go zostawila?

23. Czy ma opinie osoby niesklonnej do kompromisów i nieelastycznej?

24. Czy utozsamia sie lub porównuje z postaciami o gwaltownym charakterze, skorymi do przemocy zarówno fikcyjnymi (z filmów lub ksiazek) jak autentycznymi (z doniesien prasowych i historii). Czy twierdzi, ze akty przemocy których te osoby sie dopuszczaly byly usprawiedliwione?

25. Czy czesto obwinia innych za swoje klopoty? Czy masz wrazenie, ze nie przyjmuje odpowiedzialnosci za rezultaty swoich dzialan?

26. Czy uwaza bron za narzedzia wladzy, kontroli albo zemsty?

27. Czy bron jest istotna czescia jego zycia? Czy ma pistolet, albo kolekcjonuje bron? Czy czesto rozprawia o niej, czyta albo czyni tematem zartów?

28. Czy przezywa szybkie, gwaltowne zmiany nastrojów?

29. Czy zdarzylo sie, ze sprawdzal Twoja poczte, skrzynke e-mail, Twoje smsy, logi na gg itp? Czy zdarzylo sie, by rozmawial z Toba przez internet podszywajac sie pod kogos innego w celu sprawdzenia Twojej wiernosci?

30. Czy w dziecinstwie doswiadczal przemocy na wlasnej skórze albo byl jej swiadkiem, na przyklad w domu rodzinnym, domu dziecka, podczas wojny itp?

31. Czy usprawiedliwia swoje zle postepowanie wobec Ciebie tym, ze taka jest rola mezczyzny?

32. Czy ma sztywne wyobrazenia na temat roli mezczyzny i kobiety w zwiazku, które w ogóle nie podlegaja dyskusji?

33. Czy boisz sie czasem, ze moze Cie uderzyc, krzyczec na Ciebie, ukarac Cie, zranic Cie lub zabic? Czy rozmawialas o tym z innymi osobami?


Ten test został skonstruowany specjalnie po to, by móc wcześniej dostrzec przemocowca. Jeśli choć jeden punkt pasuje do Twojego obecnego partnera - nie zastanawiaj się uciekaj. Jeśli aż to uciekaj jeszcze szybciej.

Źródło:
Z zajęć kursu samoobrony dla ofiar przemocy
Belgijska 4 02-511 Warszawa
http://samoobrona.kobiet.webpark.pl/


Jeśli macie jakieś pytania odnośnie punktów chętnie odpowiem.

Polecam też rozpatrzenie tego testu w swoich relacjach z bliskimi osobami - nie tylko mężem czy partnerem/chłopakiem. Np. ojcem, mamą, bratem czy przyjacielem/przyjaciółką.

Rozpatrując te punkty, warto zastanowić się co podobało mi się w tym, że chłopak mnie kocha nad życie i nie toleruje odrzucenia czy końca związku. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać "romantyczne", ale potem zaczynają się schody. Czy aż tak mało miłości miałam w dzieciństwie, że te słowa są dla mnie jak POEMAT?
W taki sposób można przemyśleć wszystkie te punkty, aby móc popracować nad sowimi własnymi cechami i słabościami oraz przede wszystkim po to, by ZNÓW NIE WPAKOWAĆ SIĘ W ZWIĄZEK Z PRZEMOCOWCEM.

Zapraszam do dyskusji - zarówno Panów jak i Panie Smile
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.


Ostatnio zmieniony przez Trissi dnia Wto Mar 04, 2008 21:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Meg



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 245

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry, jestem na tym forum nowa, ale z tym problemem mam do czynienia od 16 lat (w tym 3 lata kiedy próbuję się uwolnić).
Z tego testu do mnie pasuje 18 punktów, przy czym niestety gros z nich "wyszło w praniu".
Ale też są cztery - np.18, kiedy wręcz przeciwnie - na początku naszej znajomości mąż obwiniał osoby z mojego otoczenia, że mnie źle traktują, czy 24 - to mi zarzucał, że lubię książki sensacyjne (powiedział nawet coś na ten temat w Sądzie - "żona z czytanych kryminałów uczy się jak oszukiwać Sąd na moją niekorzyść").Broni nigdy nie miał i nawet rzadko synom kupował militarne zabawki, (a jak ja je chowałam, to się nie upominał).Poza tym udawał głęboko wierzącego, co też mnie wprowadziło w błąd.
A jeśli chodzi o pkt ostatni, to dopóki "to się nie stawało", twierdziłam, że co jak co ale tego, to on mi nie zrobi.A robił, obniżałam poprzeczkę i znowu robił.Opamiętałam się dopiero jak zaczął dusić syna, a drugim rzucił przez pół pokoju.Następnego dnia wniosłam o rozwód, ale cały czas obwiniam się o to, że MOGŁO BYĆ ZA PÓŻNO.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że lubisz książki sensacyjne to nie znaczy, że utożsamiasz się z jakimś bohaterem kryminalnym. Ale za to masz przykład kontroli i ograniczenia - "mąż zarzucał mi, że lubię książki kryminalne". Kochający mąż sam kupiłby Ci taką książkę na urodziny i cieszyłby się, że dużo czytasz.

Czepiał się, że inni źle Ciebie traktują - jeśli tak faktycznie było to dobrze, że stawał w Twojej obronie, ale mogło to również być próbą kontroli Ciebie i kontaktów z innymi.

Bardzo trudne i smutne to o czym piszesz. Nie jest za późno.
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam tylko jedną uwage do tematu postu...
NIGDY NIE JEST ZA późno NA KONSTRUKTYWNE ZMIANY!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wciąż polecam robić ten test, gdyż to metoda badawcza, prawdziwa, oparta na dowodach naukowych, a nie głupie 33 pytania.
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 335

PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czepiał się, że inni Ÿle Ciebie traktujš - jeœli tak faktycznie było to dobrze, że stawał w Twojej obronie, ale mogło to również być próbš kontroli Ciebie i kontaktów z innymi

Trissi , niekoniecznie.
Moj bardzo czesto wlasnie WMAWIAL mi,ze ktos cos przeciwko mnie, ze zle, ze .. wychwytywal kazdy niuans, upawdopodabnial go i serwowal mnie.
W ten sposob wzbudzal moja nieufnosc do dzis tej, jutro innej osoby i w konsekwencji... poslugujac sie takim chwytem idizolowal mnie od ludzi MOIMI rekoma , bo to ja sama odsuwalam sie.
Wiele lat zajelo mi zanim to odgadlam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 335

PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomyslam " jak rozpoznac potencjalnego sprawce?

Pierwsza odpowiedz:
przygladac sie jego relacjom z jego znajomymi.
Czy wprowadzi ciebie do swojej grupy towarzyskiej? Czy tez bedzie od niej izolowal?
CZY JA MA??? / /mam wrazenie, ze ten typ czesto jej nie ma. /

Jak odnajdzie sie wsrod naszych znajomych? czy wtopi sie? nawiaze blizsze osobiste relacje z pojedynczymi osobami z twojej grupy znajomych?
W ten sposob poznamy jego zdolnosci do emapatii, latwosc lub trudnosc nawiazywania relacji towarzyskich , gtowosc do przyjecia partnerki z " calym jej bagazem" , gotowosc stania sie czescia jej zycia Czyli dawanie siebie a nie zawlaszczanie dla siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i również być wmawianie co jest manipulacją jak napisałaś. Takie wmawianie występuje bardzo często.
Może również wmawiać Tobie, że rodzina jest zła. Wszystko ma na celu odseparowanie Ciebie od innych - kontrola.

To co napisałaś też może być bardzo podchwytliwe:
W ten sposob poznamy jego zdolnosci do emapatii, latwosc lub trudnosc nawiazywania relacji towarzyskich , gtowosc do przyjecia partnerki z " calym jej bagazem" , gotowosc stania sie czescia jej zycia Czyli dawanie siebie a nie zawlaszczanie dla siebie.

A mianowicie:

19. Czy poswieca nieproporcjonalnie duzo czasu na rozprawianie o Tobie? Czy opiera swoja tozsamosc na tym, ze jest Twoim mezem, kochankiem itp?
Oraz miłość do grobowej deski. Jednym słowa utożsamia siebie z Tobą.
Co pozornie może wydawać się kochającym chłopakiem/mężem.

Mój ex miał 16punktów ale wykazywał taką wielką miłość...
Poza tym ograniczanie kontaktów może być jak to właśnie napisałaś naszymi rękoma, tak też było ze mną.


Ile przypadków tyle cech. Część punktów na poziomie narzeczeństwa i pierwszego roku ślubu można zaobserwować.
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 1:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spotkałem kiedys kobietę, miała około 30 lat i prawie 50 różnych obdukcji, zaświadczeń...Właściciwe od początku zwiazku....Była w studium medycznym i jedna z wykładowczyń powiedizała im, ze to moze sie oprzydac. Jesli mąż, partner uderzy je, spowoduje uraz niechaj za każdym razem biorą zaświadczenie. I ona brała....Jakby zabrakło wiary w to - co dalej.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
toto



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 335

PostWysłany: Nie Mar 09, 2008 7:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://broszka.pl/partner-czy-oprawca,a

lekko , troche powierzchownie ale bardzo trafnie.

spodobal mi sie motyw przewodni - tzn, ze nasz przyszly oprawca od poczatku gra na emocjach, wymusza na nas specyficzne dbianie o JEGO nastroj.
A my w pogoni za ta jego cudownoscia , obcinac zaczynamy kupon za kuponem z naszego zycia osobistego.
Potem kiedy juz poznalysmy druga twarz oprawcy- nadal - wydaje mi sie- gonimy za ta sama cudownoscia, choc pozornie wydawaloby sie,ze juz dzialamy lękiem.. Wydaje mi sie,ze nie.. nie lękiem, ale wciaz chęcia spotkania tej cudownosci., checia nie przyjecia do wiadomosci tej drugiej zlej twarzy bo prawda jest za straszna.
Przypomnial mi sie portret Doriana Greya..
zastanawiam sie co to jest , ta cudownosc? Czym jest ta cudownosc , w co uderza? co w niej jest tak potezne,ze zniewala psychicznie najrozsadniejsze kobiety?
skad te s.. syny biora wiedze jak rozebrac ofiare na kawalki ?
Przeciez po kilku latach ofiara juz wie,ze jej cudowny facet jest pusto brzmiacym jajcem dzwonca, emocjonalnym analfabeta, nie jest tez z reguly orlem intelektu , wrazliwosci , prochu tez nie wymysli.
czyli w gruncie rzeczy jest to zero.
Coraz blizsza jestem teorii ,ze w tym tancu trafia swoj na swego. To ofiara tworzy sprawce. To ofiara byc moze wysyla bardzo czytelne sygnaly do sprawcy : badz ksieciem na bialym koniu , na ktorego czekam.. a sprawca uwaznie slucha, podpytuje.. i wciela sie w role.
Róznica pomiedzy normalnym facetem a przyszlym sprawca byc moze lezy juz na poczatku. Normalny facet , majacy własna osobowosc, wlasne cele, oczekiwania nie bedzie odgrywal scen ze chorego sny kobiety , bo jest soba i chce byc soba. Amatorke snu o wielkiej , romantycznej milosci pogoni juz na poczatku znajomosci. On szuka zywej kobiety , przyszlej partnerki. Ona - przyszla ofiara tez nie zbytnio do niego , bo malo romantyczny, malo poetyczny, za prosty dla niej. Nie wazne,ze przybil polke w jej pokoju, ze skleil bucik,ze pochwalil sie jak zmitrezyl popoludnie ale sam naprawil auto / ojej, jaki nudziarz/ Jutro znow go nie bedzie bo jakas fuche złapał , na urodziny przyjdzie ale jakby nie swiezy , zmeczony..bo mial robote, zamiast o Bachu gada o uszczelce , inni faceci lapia temat i ee. co to jest? warsztat mechaniczny czy urodziny tej jedynej , najwspanialszej, wyjatkowej istoty jaka jest solenizantka?
a ten cudowny przyjdzie spozniony, bez kwiatka ale z wdziecznym usmiechem malego chlopczyka../ nie wazne ze nic dla mnie nie masz, jestes i to jest najwazniejsze/, glowa go boli.. szepnie : ' pozbadz sie ich, huczy mi w glowie od ich wrzaskow, pozbadz sie ich, tak chcialbym abysmy zostali sami, jestes dla mnie jak lek na cale zlo, uwielbiem te nasze ciche wieczory w e dwoje"
Prosi o tabletke, , kladzie jej reke na swoim czole, 'zobacz chyba mam goraczke' siedzi milczacy cierpiacy w kuchni a ona biega pomiedzy goscmi a nim kombinujac jak zerwac impreze.. i zerwie ja pod byle pretekstem. Beda to jej ostatnie urodziny w gronie jej znajomych. Za 3 lata swoje urodziny przeplacze samotnie, bo ksiaze oswiadczy" ze taka jak ona nigdy nic od niego nie dostanie" , bo walsnie dzien jej urodzin wyda sie ksieciu nastosowniejszy do zelzenia jej , wytlumaczenia,ze jest zerem .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 335

PostWysłany: Nie Mar 09, 2008 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aa. i z odraza przypomni te ostatnie sprzed 3 lat: Powie; jakie gnojstwo
holote przyprowadzilas , / ... / mi sie chcialo jak spojrzalem na to towarzystwo."

a to byli twoi przyjaciele, znajomi od lat, twoja paczka z ktora bylas w gorach i na mazurach..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nola



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 55

PostWysłany: Pią Maj 16, 2008 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam pytanko do punktu drugiego? dlaczego ma to znaczenie? ten punkt akurat do nas pasuje ale zastanawia mnie dlaczego wlasnie przemocowiec tak przyspiesza tempo? czy nieprzemocowcy tego nie robia? co ma to do rzeczy??
_________________
I suppose I could just walk away
will I disappoint my future
if I stay?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 16, 2008 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Nola

uważam ale to nie jest jednoznaczną wykładnią ,że przyspiesza np dąży do ślubu ...aby partnerka nie zdążyła się zoriętowac jaki jest naprawdę . Bazując na zauroczeniu , miłości stosuję swoją pseudo manipukację .

Sytuacja także może dotyczyc sytuacji odwrotnej tzn kobieta "przyszpiesza ." Rezultat i działanie identyczne .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wild



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 307

PostWysłany: Sob Maj 17, 2008 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie się wydaje, że to jest bardzo ważny punkt, przyspieszanie tempa oznacza, że partner lub partnerka nie widzi tej drugiej osoby jako oddzielnego człowieka, którego trzeba poznać, polubić, pokochać i dopiero zastanawiać się nad ślubem, ale jako kogoś, kto ma wypełnić pewną "rolę" żony, czy męża... jest to oznaka, że jest to osoba zaburzona emocjonalnie i to dość poważnie... lub może być jeszcze gorzej, bo takie zachowanie jest dość charakterystyczne dla sadystów

manipulacja ze strony partnera czy partnerki nie oznacza, że oni zdają sobie sprawę, ze swoich działań, raczej chyba nie za bardzo, mnie się wydaje, że w grę może wchodzić lęk przed odrzuceniem i potrzeba kontroli nad sytuacją, a wiadomo ślub daje takie możliwości... oczywiście z sadystami wygląda to inaczej, oni muszę się "ukrywać" i na ogół wiedzą, że na dłuższą metę, nie mają szans

i jeszcze jedno, takie przyspieszanie oznacza, że być może ta osoba ma skłonności do obsesji, o tym też mówi punkt 16,19
_________________
krzyk ofiary zwabia sępy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nola



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 55

PostWysłany: Sob Maj 17, 2008 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"przyspieszanie tempa oznacza, że partner lub partnerka nie widzi tej drugiej osoby jako oddzielnego człowieka, którego trzeba poznać, polubić, pokochać "

no widzisz u nas poczatki wygladaly tak ze on sie bardzo szybko zakochal!!przeciez to jest mozliwe, po prostu sie zakochac...
jesli chodzi o punkt 16 to wtedy moje odmowy przyjmowal bardzo zle, dla mnie to bylo za szybko za wczesnie, mowilam mu o tym a on za chwile proponowal wyjazd nad morze, gdy mu odmawialam wsciekal sie i obrazal, walczyl o mnie jak lew i nie odpuszczal, wole myslec ze milosc nim kierowala niz chec ukrycia sie itp

Wiecie co jeszcze jest ciekawe? dlaczego wlasnie mnie wybral? mam napisane na czole "dobry material na ofiare, nie odejdzie jak uderzysz"?
wczesniej byl z innymi dziewczynami i ze wszystkimi to on zrywal..przede mna spotykal sie z dziewczyna tylko pare tygodni, jak tylko sie dowiedzial ze jestem wolna, rozstalam sie z facetem, zostawil ja i zajal sie mna...
_________________
I suppose I could just walk away
will I disappoint my future
if I stay?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group