Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PROśBA o pomoc w rozwiązaniu problemu alimentacyjnego
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yamato



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 197
Skąd: z piekła

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 0:20    Temat postu: PROśBA o pomoc w rozwiązaniu problemu alimentacyjnego Odpowiedz z cytatem

Męczy mnie to od dłuższego czasu nie chciałem robić tego przez sąd lecz nie stety i sytuacje i moja wydolność finansowa jest tragiczna .Sprawa dotyczy możlwości ściągnięcia alimentów od żony nie mam na dzień dzisiejszy żadnej decyzji sądowej , lecz żona wyprowadzając się nie daje żadnych pieniędzy na dzieci a jest to okres 11 miesięcy wniosek o alimenty złożyłem ale został zawieszony z chwilą wniesienia pozwu przez żonę jak mogę to przyspieszyć nie czekając na decyzję sądu . słyszałem że jest możliwość zlożenia pisma o rygorze natychmiastowej wykonalności czy coś by to dało lub co kolwiek przyspieszyło . nie jestem w stanie opisać wsztstkiego ale proszę o pytania to postaram się odpowiedzieć co do tej pory zrobiłem w prawie jestem laikiem .
pozdrawiam yamato
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 0:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zona założyła sprawę o rozwód i dlatego alimenty zostały bez rozpoznania? Musisz wystąpić do sądu okręgowego gdzie złożony jest pozew o rozwód o tymczasowe orzeczenie alimentów do czasu wydania prawomocnego wyroku rozwodowego...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mąż



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 130

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Była juz jakaś rozprawa rozwodowa? Na najbliższej rozprawie musisz wnosić o zabezpieczenie alimentów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie musisz czekać na rozprawę, wniosek możesz złożyć przed rozprawą ale sąd będzie mógł go rozpatrzyć na pierwszej rozprawie...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
yamato



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 197
Skąd: z piekła

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adwokat złożył takowe pismo gdzie napisane było o alimentach na dzieci czekałem z tym dłuuuuuuuuuuugo bo aż 11 miesięcy bo myślałem że żona sama się domyśli że dzieci też chcą jeść . Ale nie stety rozczarowałem się mocno nie dawała i nie daje żadnych pieniędzy twierdząc że to jest mój problem sama mnie praktycznie do tego zmusiła . Choć chciałem jej tego oszczędzić to co teraz mam w akcie zemsty nasłać komornika żeby i jeszcze na niego płaciła bez sensu chciaż jestem pewny że ona zrobiła by to ze mną i napuściła mi komornika nawet o tym wspominała jak iść na żywioł to na całość po trupach do celu dla mnie to jest chore jak można krzywdzić kiedyś bliską komuś bliską osobę a przede wszystkim dzieci przecież je urodziła i nie poczówa się do obowiązku . To mam być taki jak ona ja nie potrafię tak leży to mu jeszcze kopa żeby nie wstał szkoda słów
pozdrawiam yamato
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obowiązek utrzymania dzieci spoczywa na obu stronach, jeśli nie płaci alimentów...ja bym wystąpił do komornika! I nie chodzi wcale o jakiś akt zemsty tylko o sprawiedliwość....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
yamato



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 197
Skąd: z piekła

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak myślałem o tym myślę że sąd przyzna alimenty na dzieci ponieważ dowiedziałem się że sprawa odbędzie się 20 marca . a co do komornika to wydaje mi się że raczej nie ma sensu dawać jeszcze jemu zarabiać to raczej ostateczność . przecież nie polega to na tym aby jeszcze bardziej kogoś pogrążyć to nie jest wyjście owszem może to być ostatecznością

pozdrawiam yamato
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie będziesz sie mógł dogadać to...wtedy powinieneś zdecydować sie na komornika....gdy istnieje porozumienie to nie ma sensu nabijać komuś kabzy....ale w Twoim przypadku porozumienie jest wątpliwe....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
olka2008



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 178

PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 23:08    Temat postu: alimenty Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam podobny problem. W zwiazku z toczącą się sprawą karną, wstrzymano mi sprawę rozwodową. Mąż płacił alimenty dobrowolnie, ale z momentem pierwszej sprawy karnej, odechciało mu sie łożyć na dziecko... Jak zmusić go do płacenia, skoro nie mam niczego zasądzonego sądownie? Dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro alimenty nie zostały przyznne a sprawa rozwodowa nie toczy się to...należy wystapic do sądu rejonowego wydział rodzinny i nieletnich z pozwem o alimenty....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
olka2008



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 178

PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 19:07    Temat postu: alimenty Odpowiedz z cytatem

Byłam po poradę u prawnika, który stwierdził, ze należy czekać, bo skoro sprawa rozwodowa jest założona, ustalą to na niej. Sama już nie wiem, jak to jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz tez wystapić na sprawie rozwodowej o ustanowienie aliemntów tymczasowych w wysokości....do czasu zakończenia sprawy rozwodowej....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
olka2008



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 178

PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 23:05    Temat postu: olka2008 Odpowiedz z cytatem

Dziękuję napewno tak zrobię. Nie mam innego wyjścia. Ciężko mi oszacować, ile jeszcze potrwa sprawa karna, a dopóki się nie skończy, nie ruszę z rozwodową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 7:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwłaszcza, że masz ten argument iż sprawa rozwodowa utknęła w martwym punkcie a alimenty są dziecku niezbędne do życia....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
olka2008



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 178

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 21:17    Temat postu: olka2008 Odpowiedz z cytatem

Kazik, tak sie zastanawiam czy skoro mąż wie, że jestem bezrobotna (bez prawa do zasiłku, niestety) i przestał płacić alimenty (jeszcze nie zasądzone), to czy mogę w sądzie na sprawie karnej powołać się na tzw. przemoc ekonomiczną? Przecież nie zabezpiecza dziecku najważniejszych funkcji życiowych (żywność, o ubiorze nie wspomnę).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group